Vojin Vitković iz somborskog Džudo i samba kluba „Bačka“ osvojio 3. mesto na Prvenstvu Evrope

Vojin Vitković (79 kg), član somborskog Džudo i samba kluba „Bačka“ učestvovao je kao član reprezentacije Srbije na Evropskom kadetskom i juniorskom prvenstvu u sambou od 19. do 23. aprila u Izraelu (Haifa) i u svojoj kategoriji osvojio treće mesto.

Vitković se borio u kategoriji mlađi juniori do 79kg. U veoma jakoj konkurenciji Vitković je došao do bronzane medalje zajedno sa takmičarem iz Moldavije.

Pored Vitkovića, bronzanu medalju za Srbiju osvojio je Ivan Nađ (71 kg). Pre njih dvojice, medalje za našu zemlju su osvojile i tri kadetkinje. Marija Tanackov (41 kg ) osvojila je srebrnu medalju, dok su Nađa Grlica (65 kg) i Duška Bekvalac (72 kg) izborile bronze.

Treba napomenuti da je u Izraelu bio kao deo stručnog štaba reprezentacije Srbije i somborac Vlatko Belovuković predsednik Džudo i samba kluba „Bačka“ i član Upravnog odbora Sambo saveza Srbije.