(VIDEO) U Somboru održano Prvenstvo Vojvodine u bench press-u

Power lifting klub „Sever“ Sombor i Sportski savez Grada Sombora su po drugi put dobili poverenje Power lifting saveza Vojvodine da organizuje pokrajinsko takmičenje, što su potpuno opravdali i ovog puta.

U Somboru se takmičilo 43 takmičara iz 8 klubova.

Pored toga što je bio dobar domaćin somborski „Sever“ je bio i najuspešniji klub ovog prvenstva. Pehar za najbolji klub domnelo mu je 10 osvojenih zlatnih medalja i po jedna srebrna i bronzana medalja.

Zlatne medalje u svojim starosnim i težinskim kategorijama osvojili su Mihaela Osmajić (u juniorskoj kategoriji do 52 kg), Milijana Mitrović (u juniorskoj kategoriji do 84 kg, uz oboren pokrajinski rekord, zatim Petar Glušac (u sub-juniorskoj kategoriji do 83 kg, ). Ognjen Živadinović, (u sub-juniorskoj kategoriji do 105 kg), osvojio je prvo mesto u bench press-u, kao i pehar za najjačeg sub-juniora i pritom oborio i pokrajinski rekord, Siniša Čovčić (u seniorskoj kategoriji do 83 kg), Saša Bulaja (u seniorskoj kategoriji do 120+ kg) , Darko Glušac (u M1 kategoriji do 120 kg, kao i pehar za najjačeg mastera, oborio pokrainski rekord), Đorde Terzin ( u M3 kategoriji do 83 kg), Milan Vezmar ( u M3 kategoriji do 93 kg, u kategoriji „raw“ i „eq“) i Dragomir Dimić (u M4 kategoriji do 105 kg).

Srebrnu medalju osvojio je Nikola Vuković (u seniorskoj kategoriji do 105 kg), a bronzanu Saša Lazić (u seniorskoj kategoriji do 93 kg).