(VIDEO) SSK „Polet“ na Vojvođanskom Prvenstvu u malim bazenima za sve kategorije

Somborski sportski klub „Polet“ imao je predstavnike na Vojvođanskom Prvenstvu u malim bazenima za sve kategorije koje je održano proteklog vikenda u Zrenjaninu.

U subotu prvog dana održana su takmičenja pionira i kadeta. U obe kategorije „Polet“ je predstavljalo po 13 plivača.

Pioniri su otplivali svoja najbolja lična vreme ali to nije bilo dovoljno za medalje. Ekipno „Polet“ je zauzeo šesto mesto.Ista situacija bila je i kod kadeta. Najbliža medalji je bila Laura Ležaićsa 4.mestom na 100 m prsno. Ekipno „Polet“u kategoriji kadeta je bio sedmi.

U nedelju su plivali juniori i plivači u apsolutnoj kategoriju a „Polet“je predstavljalo 4 plivača.

Do medalja su došli Aleksa Dudukovićkoji je osvojio dve zlatne medalje i to na 1500m kraul mlađi juniori i u apsolutnoj kategoriji.

MarkoKolovićosvojio zlatnu u apsolutnoj kategoriji na 200m mešovito , srebrnu na 50m prsno i 100m mešovito i bronzu na 100m prsno.

Najbolji je opet bio NemanjaBukalovkoji je osvojio 4 zlatne i to u juniorskoj kategoriji na 50m i 100m delfin i 50m i 100m leđno. Nemanja je osvojio i u apsolutnoj kategoriji srebro na 50mleđno i bronzu na 100m leđno.