(VIDEO) Somborski karate klubovi uspešni na Prvenstvu Vojvodine za takmičare do 14 godina

Karate klubovi „Somborac“ i „Ravangrad“ iz Sombora učestvovali su u nedelju 7.marta , u Novom Bečeju u sportskom karateu, za karatiste uzrasta do 14 godina. Pravo učešćana Prvenstvu su imali najbolje plasirani sa zonskih takmičenja.

Takmičari karate kluba ’’Somborac’’ osvojili su 18 medalja: 8 zlatnih, 6 srebrnih i 4 bronzane. Šampioni Vojvodine za 2021.godinu u svojim kategorijama u disciplini kate pojedinačno postali su: Milana Bakić, Veljko Galović, Mihailo Gligorević, Aljoša Stojakov, Aljoša Milisavljević, Lana Krizmanić i Đorđe Hristov, koji se okitio sa dve zlatne medalje u pojedinačnoj konkurenciji muških nada. Vicešampioni Vojvodine u pojedinačnoj konkurenciji postali su: Milica Galović, Jana Mijatović, Tara Jurić i Kristina Kosanović sa dve srebrne medalje u pojedinačnoj konkurenciji.

U ekipnoj konkurenciji srebrnom medaljom okitio se kata tim nada u sastavu: Lana Krizmanić, Tara Jurić i Jana Mijatović. Bronzane medalje osvojili su: Filip Krizmanić, Aleksandar Stojakov, pionirski kata tim u sastavu : Milica Galović, Aleksandar i Aljoša Stojakov i kata tim nada u sastavu: Đorđe Hristov, Kristina Kosanović i Aljoša Milisavljević.

Karate klub „Ravangrad“ predstavio se sa takmičarima u katama ali i u borbama. U kategoriji ženske nade 2009 do 50kg Anja Loknar osvojila zlatnu a Irina Sabljić do 45kg bronzanu medalju. U katema u svojim kategorijama Robert Holo osvojio 1.mesto. Anđela Vilhelm 2.mesto, dok su Kristijan Kovačević i Andor Novak osvojili 3. mesta.

Svi pomenuti takmičari plasirali su se na Prvenstvo Srbije koje se održava 3. aprila ove godine.