KK „Somborac“ osvojio 9 medaljanja na Državnom prvenstvuu Čačku

Takmičari karate kluba “Somborac” na državnom prvenstvu za decu do 14 godina u sportskom karateu, koje je proteklog vikenda održano u Čačku, osvojili su 9 medalja – 3 zlatne, 1 srebrnu i 5 bronzanih.

Šampioni Srbije u izvođenju kata postali su: Kristina Kosanović i Đorđe Hristov u kategoriji nada i Milana Bakić u kategoriji pionirki.

Vicešampioni Srbije postali su: Nikola Čavić, Kristina Kosanović i Đorđe Hristov u ekipnoj konkurenciji mešovitih kata timova nada. Bronzane medalje u pojedinačnoj konkurenciji osvojili su: Nikola Čavić, Kristina Kosanović, Aljoša Milisavljević. U ekipnoj konkurenciji treća mesta osvojili su: mešoviti pionirski kata timovi-muški tim u sastavu Aljoša Stojakov, Aleksandar Stojakov i Milica Galović, i ženski tim: Tara Jurić, Lana Krizmanić i Aljoša Milisavljević.

Učenici trenera Petra Kosanovića nastavili su trend ostvarivanja značajnih sportskih dostignuća na državnom nivou.