(VIDEO) HKUD „Vladimir Nazor“ uspešno organizovao 10.memorijalni turnir u stonom tenisu „Stipan Bakić“

10. memorijalni turnir u stonom tenisu „Stipan Bakić“ u elit kategoriji ponovo je osvojio Bogdan Cvetićanin iz Stonoteniskog kluba „ŽAK“ iz Apatina. Bogdan je i prošle godine osvojio prvo mesto.

“Organizacija turnira je bez ijedne primebe, svaka čast organizatorima. Igram aktivno za klub iz Apatina i mogu reći da je konkurencija ovde bila baš jaka. Nije bilo lakih mečeva, posebno polufinale pa i finale naravno. Dolazim i sledeći put sigurno”, rekao je Bogdan Cvetićanin.

Otvoreni Turnir koji već 10 godina organizuje Sportska sekcija Hrvatsko kulturno umetničkog društva „Vladimir Nazor“ u Somboru, svake godine privlači sve veći broj učesnika i na njemu se viđaju veoma uzbudljivi mečevi takmičara koji dolaze iz raznih sredina.

“Kao pročelnik Sportske sekcije Hrvatsko kulturno umetničkog društva mogu reći da sam sa turnirom više nego zadovoljan. Prijavilo nam se 30 ali je učesatvovalo 28 takmičara iz Beograda , Novog Sada , Subotice, Bečeja i Apatina. Uglavnom su amateri ali su svi veoma ozbiljni igrači koji su doneli kvalitet turniru. 10 godina vodim ovaj turnir i ovo je prvi put da smo imali kotizaciju za učešće. Morali smo to da uvedemo kako bi mogli da na pravi način ugostimo igrače koji dolaze. Tako da smo se uklopili i uz pehare i diplome za najbolje, za sve organizujemo jedno druženje uz paprikaš i dobru atmosferu u prostorijama društva”, istakao je Pavle Matarić.

Prvi put na somborskom turniru u kategoriji 60+, učestvovao je Miloš Kramaršić iz Beograda. Osvojio je drugo mesto, a pored medalje nosi i lepe uspomene iz našeg grada.

“Igram veteranske turnire od Slovenije do Rumunije. Imam 64 godine, redovno treniram i uz veliku podršku svoje supruge, koja me prati na turnirima obilazim turnire širom Evrope. Igrao sam već u Somboru na turnirima koje organizuje vaš klub Stonoteniski klub „ŽAK“ koji je kao što znamo jedan od najstarijih klubova u Srbiji. Ovde smo došli na poziv prijatelja i mogu reći da sam veoma zadovoljan. Odlična sala, stolovi, uslovi za amatere perfektni, konkurencija izuzetna. Inače, ja sam vicešampion Srbije sa Državnog prvenstva koje je organizovao Stonoteniski savez Srbije i obećao sam organizatorima da dolazim i sledeće godine da napravik korak više i osvojim prvo mesto”, za televiziju “Sreće” istakao je Miloš Kramaršić.

U kategoriji veterana 60+ treće mesto osvojio je Dragan Pjevač, drugo Miloš Kramaršić i prvo Josip Antičević.

U elit kategoriji koja je u završnici pružila veoma zanimljive i uzbudljive mečeve treće mesto osvojio je Nemanja Hinić, drugo Dejan Zelinski i prvo Bogdan Cvetićanin.