(VIDEO) ŽRK „Ravangrad“ poražen, RK „Dalmatinac“ osvojio važne bodove

Počela su rukometna takmičenja za rukometne klubove somborske opštine.

U Prvoj ligi Vojvodina rukometašice „Ravangrada igrale su na svom parketu, ali gost ekipa „Spartak“ iz Debeljače, koja je 3. na tabeli, nije se dala iznenaditi i pobedila je mladu somborsku ekipu rezultatom 23:29 poluvreme 8:16. Najviše golova u ekipi „Ravangrad“ dale su Cvetković 7 i Trifunović 5 pogodaka. Somborke su sada na 9. mestu na tabeli i imaju 7 bodova. U sledećem kolu gostuju u Rumi ekipi „Sloven“.

U Drugoj ligi Vojvodina kod rukometaša igrao je „Dalmatinac“ u Riđici dok je „Graničar“ iz Gakova kao i na početku prvog dela takmičenja bio slobodan.

Rukometaši ekipe „Dalmatinac“ pobedili su ekipu „Metalac“ iz Futoga. Rezultat je bio 38:29 poluvreme 20 :14. Najbolji strelac susreta bio je Strahinja Ležajić iz ekipe „Dalmatinac“ sa 12 pogodaka. Ovo su bili važni bodovi za ekipu iz Riđice jer su osvojeni protiv ekipe koja je 3. na tabeli i donela je pomak na tabeli na 10. mesto odmah iza ekipe „Graničar“ koja ima bod više.

U narednom 14. kolu „Dalmatinac“ je gost ekipi „Budućnost“ u Alibunaru, a „Graničar“ je domaćin lideru na tabeli ekipi „Nova Pazova 1957“.