(VIDEO) VK “Polet” : VK “Vračar” 7:12

Vaterpolosti ekipe “Polet” iz Sombora završili su takmičenje u grupi Sever porazom na svom bazenu od ekipe “Vračar” rezltatom 7 : 12 i sa zauzetim 3.mestom u grupi ostali bez završnice takmičenja koja se igra 20. i 21. avgusta u Požarevcu.

Rukovodstvo “Poleta” predvođeno trenerom Sašom Balaša, ekipa sastavljena od somborskih mladića pojačana sa iskusnim igračima na pozajmici za ovo takmičenja Andrinom i Čabrilom, se potajno nadalo da će uspeti doći do završnice u konkurenciji ekipa iz Zemuna i Beograda. Ali u najvažnijoj utakmici u subotu na “Štrandu” je bila sticajem raznih okolnosti bez najboljih igrača. To je posebno uticalo na sam početak susreta I primljena 3 gola u nekoliko minuta. Gosti su do poluvremena imali prednost 3 : 7. U trećem delu su je i povećali i mladi vaterpolisti iz Sombora su poraz samo ublažili u četvrtom delu.

Ovaj deo je ipak pokazao da u Somboru ima momaka koji igraju i to dobro vaterpolo, budućnosti ima ako se da malo podrške sa drugih distance Somborski sportski klub “Polet” će sigurno će nastaviti da čuva veliku tradiciju koju ovaj sport ima na našim prostorima.