(VIDEO) Počele fudbalske lige za somborske klubove – jedino “Radnički 1912” ostvario pobedu u 1.kolu

U prvim kolima fudbalskih liga koje su započeli klubovi somborske opštine jedino bodove osvojio je “Radnički 1912” koji je pobedio na gostovanju u Pančevu ekipu domaćina sa rezultatom 1 : 2. Tako da je novi trener Savo Pavičević uspešno krenuo sa somborskim crvenobelima na novi put u osvajanje Srpske lige. Strelac oba gola za goste bio je izvanredni Glišović u 6. i 55. minutu. Drugi srpskoligaš “Stanišić” je odigrao debitantski srpskoligaški meč u nedelju na svom terenu gde je ugostio tim “Hajduk 1912” iz Kule. Iako je viđena u prvom delu susreta izjednačena utakmica i moglo se nadati prvim bodovima ove srpskoligaške sezone, u drugom delu je sve palo u vodu. Gosti kreću mnogo ozbiljnije i iz lepe akcije u 55.minutu Babić dovodi u vođstvo ekipu iz Kule. “Stanišić” je imao sreće pa nije u narednim minutima primio još koji gol.

Pred kraj meča, možda je i bilo šansi za izjednačenje ali iskusna ekipa koju predvodi Željko Račić to nije dozvolila. Rano je pričati o tabeli ali recimo 6 ekipa je ostvarilo pobede i to 5 je to ostvarilo u gostima. U sledećem kolu “Radnički 1912” je domaćin ekipi “Naftagas” iz Elemira a “Stanišić” gostuje u Šajkašu ekipi “Borac”.

U Vojvođanskoj ligi “Sloga” je započela porazom od ekipe “Vrbas” u Vrbasu i to rezultatom 3 : 0. Ekipa domaćina je pokazala zašto se samo posle godinu dana pauze i igranja u PFL Subotica, vratila u Vojvođanski rang. EKipi “Sloga” iz Čonoplje prilika za prve bodove ove sezone biće sledeće nedelju na svom terenu gde će biti domaćin ekipi “Krila Krajine” iz Bačke Palanke.

Ni 1.kolo u PFL Sombor nije donelo bodove somborskim ekipama. “ŽAK” je bio domaćin ekipi “Borac” iz Bačkog Gračaca i posle veoma uzbudljivog meča izgubio rezultatom 1 : 2. Iz somborskog kluba čestitaju protivniku ali ostaje žal za nekim sudijskim odlukama, tokom utakmice, posebno na poništenom golu u poslednjem minute, koji bi doneo osvojen bod. “ŽAK” sledeće kolo igra kao gost u Crvenki. I “Kordun” iz Kljajićeva je bio domaćin i to ekipi “Crvenka” sa kojom je uvek imao neizvesne mečeve. Ovoga puta tas je prevagnuo ekipi gostiju koji su pobedili sa minimalnim rezultatom 0 : 1. Popravni će imati sledeće kolo kada se gostuje u Karavukovu ekipi “Polet”.

U MFL 1. razred u 1.kolu na 7 utakmica viđeno je 28 golova. Sve utakmice su igrane u nedelju a izdvojićemo poraz ekipe “Radnički” Sombor u Kupusini od gostiju iz Kruščića rezultatom 1 : 2, pobedu “Omladinca” sa Bukovca u Telečkoj sa 4 : 1 i pobedu “Omladinca” iz Deronja u Rastini nad ekipom “Polet” sa 2 : 1. “BSK” je doneo bodove iz Šantića, “Kula” je pobedila “Odžake” a prve bodove kao domaćini osvojili su “Zadrugar” u Srpskom Miletiću I “Dinamo 1923” u Bačkom Bregu.

MFL 2. Razred započinje takmičenje poslednjeg vikenda u avgustu mesecu.