(VIDEO) U finalu Područnog Kupa u fudbalu – FK „Radnički 1912“ i FK „Bratstvo 2019“

U polufinalu Područnog Kupa u fudbalu sastali su se u Prigrevici FK „Bratstvo 2019“ i FK „Buducnost“ Mladenovo i u Somboru FK „Radnički 1912“ i FK „Tekstilac“ iz Odžaka.

Međuopštinski ligaš iz Prigrevice je savladao ekipu Područne lige rezultatom 1 : 1 (penalima 4:1)  i tako postao prvi finalista. A u Somboru je viđena nezanimljiva i neefikasna utakmica koja je završena bez golova i finalista je odlučen šuiranjem penala. U tom delu srpskoligaš je imao više sreće i utakmicu dobio rezultatom 4 : 3.

U regularnom delu utakmice obe ekipe skoro i da nisu imale prave šanse. Za domaćina se može reči da je i tu imao mnogo sreće.U 81. minutu loše istrčavanje golmana domaćih i velika šansa za goste ali Goronjić prekršajem sprečava protivnika i ipak nema gola.

Posle 90. minuta pristupilo se izvođenju jedanaesteraca i to je donelo ipak malo uzbuđenja na kraju. U prvoj seriji precizni su bili Galić i Šveljo,u drugoj gosti promašuju Simović pogađa prečku, a Avdić dovodi „Radnički 1912“ do prednosti. Treća serija i izjednačenje, gosti su efikasni a Slavuljice loše šutira i golman lako brani . U četvrtoj seriji ponovo prednost domaćina, gosti pogađaju stativu, a Dučić pogađa posle ponovljenog penala jer je sudija ponovio prvi koji je odbranio gostujući golman ali posle ranog istrčavanja. U poslednjoj seriji prvo „Tekstilac“ izjednačuje rezultat a pobedu „Radničkom 1912“ i plasman u finale donosi Unković snažnim i preciznim udarcem pod prečku.

Finale je planirano da se igra 24. marta.