(VIDEO) Takmičari AK “Apatin” takmičili se u Pančevu, Konjicu i na Plitvicama

Prethodni vikend je bio veoma uspešan za članove Atletskog kluba “Apatin”.

Đuro Borbelj je predvodio ekipu iz Apatina na 1. “Vajfert uličnoj trci” koja je održana u Pančevu a u kojoj je učestvovalo na deonicama od 4 i 10 kilometara preko 300 trkača iz 12 zemalja. U trci na 4 kilometara ubedljivu pobedu sa odličnim rezultatom ostvario je Đuro Borbelj, u istoj trci sjajno 4. mesto zauzeo je Aleksandar Stajić.

Četvoro članova AK “Apatin” učestvovalo je u Konjicu (Bosna i Hercegovina) u trci “3. Konjički noćni cener”. Živa Vijoglavin i Marijana Mijatović u miks štafetnoj trci u konkurenciji 43 ekipe osvojili su 9. mesto, u trci na 10 kilometara Milica Marković zauzela je 2. mesto u starosnoj kategoriji, u istoj trci uspešan nastup imao je Igor Bakoš gde je nastupilo 345 takmičara.

I za kraj Apatinski maratonac Predrag Vejin je bio učesnik 36.međunarodnog “Plitvičkog maratona” gde je maratonsku stazu od 42 kilometra i 195 metara sa velikom visinskom razlikom savladao za 3 sata i 43 minuta i u svojoj starosnoj kategoriji osvojio 4. mesto.