(VIDEO) Somborski klubovi započeli prolećna fudbalska takmičenja

U Srpkoj ligi Vojvodina najubedjivije je u prolećnom delu startovao „Radnički 1912“ koji je napunio mrežu gostiju na svom stadionu dok je „Sloga“ donela bod sa gostovanja u Banatskom Velikom Selu.

Velika je šteta što nije bilo navijača na Gradskom stadionu, jer bi videli jednu odličnu ekipu koja je pobedom sa rezultatom od 5 : 0, svima najavila kako će se provesti u Somboru. Iako u donjem delu tabele, ekipa „Sloboda“iz Novih Kozaraca je u prvom poluvremenu uspela da parira domaćinu i završila ga samo sa jednim golom u svojoj mreži. Domaćin je krenuo silovito i na samom početku stvorio dve šanse, što bi rekli zicera, koja nije iskoristio Antunić. Dve odlične akcije nisu krunisane golovima. Ali zato treća jeste u 11.minutu Radovanović ubacuje loptu sa desne strane u šesnaesterac gostiju, prima je Šveljo, prosleđuje Avdiću koji sa 10metara rutinski vara golmana gostiju i domaći vode. Očekivalo se da se nastavi sa pritiskom ali posle polaska sa centra, već u prvom napadu gostiju zamalo izjednačenje. Radovanović izbacuje loptu ispred gol linije i spašava poravnanje rezultata. Sledi period igre u kojem su gosti opasniji rival i prave još dve šanse.

U drugom poluvremenu ekipa Dušana Jevrića ponovo kreće silovito ali sada ne promašuje. U 51. minutu Antunić vara svog čuvara, ulazi u kazneni prostor ali na samoj ivici ruši ga protivnički igrač i sudija opravdano pokazuje na belu tačku. Siguran je bio Šveljo, koji je ovoga puta bio kapiten ekipe. Već u 56.minutu je 3 : 0. Antunić ponovo beži svojim čuvaria po desnoj strani, ubacuje loptu pred gol, gde precizni Avdić daje drugi gol i svoju ekipu u vođstvo od 3 prema 0. Do kraja utakmice se samo čekalo da se vidi sa koliko će golova gosti da se vrate kući. I u 66.minutu, možda i najlepša akcija na utakmici. Započeo ju je Stojaković, nastavio Šveljo a završio trećim golom Avdić. U 70.minutu akciju započinje Antunić, nastavlja Šveljo majstorskom asistencijom do Milisavljevića koji glavom šalje loptu u mrežu i postavlja konačan rezultat utakmice a to je 5 : 0.

Drugi srpsko ligaš „Sloga“ je igrala u Banatskom velikom Selu sa ekipom „Kozara“ i osvojila bod u utakmici koja je završena bez golova.

U Područnoj ligi Sombor „ŽAK“ je otvorio sezonu na svom terenu, nerešenim rezultatom 2 : 2 sa ekipom „Borac“ iz Bačkog Gradišta, „Omladinac“ sa Bukovca je osvojio velika 3 boda na gostovanju u Magliću pobedom od 3 : 0, „Kordun“ iz Kljajićeva se vratio neporažen iz Mladenova, gde je odigrao sa ekipom „Budućnost“ 2 : 2, dok je lider na tabeli „Stanišić 1920“ savladao u Ratkovu ekipu „Radnički 1918“ sa 2 : 0.

Vojvođanski ligaš „Radnički“ Sombor je jedini izgubio bodove u Vrbasu protiv istoimene ekipe rezultatom 2 : 0.