(VIDEO) Somborski crosmintaši osvojili pet medalja u Sloveniji

Petoro takmičara SBK „Speeder“ nastupilo je na “Slovenian FUN Openu”, turniru u crosmintinu svetske serije za 500 bodova, održanom u Radečama. Ovaj turnir poslužio je mnogim takmičarima iz celog sveta kao poslednja provera pred Svetsko prvenstvo u krosmintonu, koje počinje 30.juna u Zagrebu.

Osvojeno je 5 medalja. Najsjajniju – zlatnu osvojila je Selena Stojačić u kategoriji juniorki. U finalu je pobedila Slovenku Bervar. Simana Matković je osvojila drugo mesto. U finalu kategorije do 40 god. poražena je jedino od Japanke Koizumi.

Uroš Lukač je osvojio dve bronze i to u kategoriji do 14 godina kao i u kategoriji juniorskih parova, sa Slovencem Grosom.

Jedan od najboljih srpskih crosmintaša Boris Jerković je podelio treće mesto u vrlo jakoj konkurenciji. Jedini poraz pretrpeo je u polufinalu od najboljeg japanskog igrača Nišimure. U kategoriji parova igrao je sa Alidom Jerković ali nisu uspeli da se plasiraju dalje od četvrtfinala. Alida Jerković je nastupila i pojedinačno, ali nije uspela da se plasira dalje iz grupne faze.

Sledi par dana odmora za deo ekipe u Sloveniji, a iz Sombora put Zagreba na Svetsko prvenstvo kreću i Slobodan Jerković i Katarina Blažev, koji će nastupiti u kategorijama veterana odnosno pionirki.