(VIDEO) RK „Soko“ osvojio 4 bronze na pojedinačnom seniorskom državnom prvenstvu

Rvački klub „Soko“ osvojio je 4 bronzane medalje na Pojedinačnom seniorskom prvenstvu države u rvanju grčko-rimskim stilom koje je za vikend održano u Kragujevcu.

Treće mesto u Srbiji osvojili su u svojim kategorijama Aleksa Kanjo, Marko Fratrić, Simo Jovišić i Nikola Dedić. S obzirom na to da su somborski „sokoli“ osvajači medalja kadeti, sem Dedića, ovaj bilans medalja na seniorskom prvenstvu države je kako kažu treneri Gradimir Dedić i Željko Jovišić je veoma veliki i za njih možda i neočekivan uspeh.

U Kragujevcu je nastupilo je 118 rvača iz 20 rvačkih klubova Srbije. U ekipnom plasmanu najbolji su bili rvači RK “Proleter” iz Zrenjanina koji su osvojili 135 bodova, Na drugom mestu je RK “Radnički” Beograd sa 120 bodova i na trećem mestu RK “Spartak” Subotica sa 115 bodova.