(VIDEO) RK „Radnički“ na Prvenstvo Srbije za seniore i Prvenstvu Srbije za pionire

Na strunjaču su u suboru u Kanjiži prvo izašli seniori na Prvenstvu Srbije za seniore u rvanju slobodnim stilom. Somborski klub je predstavljalo 3 takmičara i osvojena je 1 medalja i to zlatna. Stefan Liščević, trenutno najbolji rvač „Radničkog“ je imao 4 meča u kategoriji do 63 kg i sve je dobio ubedljivo. Ovom titulom je još jednom pokazao zašto je kandidat za sastav reprezentacije Srbije za Svetsko prvenstvo koje će biti održano u septembru u Beogradu. Milan Tolić i David Novič u Kanjiži nisu stigli do mečeva za pobednička postolja.

U nedelju je održano Prvenstvo Srbije za pionire (U13) u rvanju grčko – rimskim stilom i somborski „Radnički“ je predstavljalo deset takmičara, koji su osvojili pet medalja i ekipno drugo mesto u konkurenciji 20 ekipa.

Najuspešniji je bio Jovan Kosovac koji je u kategoriji do 37 kg osvojio srebrnu medalju, dok su 4 bronzane medalje osvojili : Nemanja Lončarević (44 kg), Luka Kolar (48 kg), Mihajlo Anđelić (70 kg) i Nikola Gunj (85 kg). Bez medalja ostali su: Ilija Hinić, Vedran Lugonja, Uroš Ilić, Mladen Batalo i Marko Mamula.