(VIDEO) Rezultati fudbalskih utakmica za vikend 14. – 15. novembar

Fudbalski klub „Radnički 1912“ u okviru 17. kola Srpske liga Vojvodina na svom terenu u subotu je pobedio ekipu „Hajduk 1912“ iz Kule sa rezultatom 2 : 0, golovima Antunića u prvom i Terzića u drugom poluvremenu.

Somborska ekipa je imala veći posed lopte tokom čitavog prvog poluvremena ali do 31. minuta nije uspela to i da materijalizuje. Tada Švelja šalje izuzetan dug pas sa polovine terena u šesnaesterac gostiju, gde utrčava brzonogi Antunić i pored istrčalog golmana gostiju šalje loptu i mrežu i dovodi svoju ekipu u vođstvo. Bilo je još par prilika do kraja poluvremena ali na odmor se otišlo sa rezultatom 1 : 0. U drugom poluvremenu gosti kreću malo otvorenije, ali je Terzić u 57. minutu presekao jednu akciju gostiju, odigrao dupli pas sa Kneževićem i na kraju snažnim šutem pogodio mrežu i doveo svoj tim u vođstvo 2 : 0. Gosti su pokušavali nešto da promene u nastavku meča ali domaći su mirno priveli kraju utakmicu.

„Prvo da čestitam protivniku na odličnoj igri i zasluženoj pobedi. Igrali su čvršeće, bolje i organizovanije od nas. Mi smo delovali dosta neorganizovano i eto to je odlučilo. Ostaje samo da im čestitamo i idemo dalje , moramo da ispravljamo greške koje smo uočili i da se pripremimo za naredne susrete“, rekao je Slobodan Lalić, pomoćni trener FK „Hajduk 1912“.

„Prvo da čestitam mojim igračima na dobroj igri i zasluženo osvojena 3 boda a onda i protivniku na fer borbi. Utakmica je bila baš dobra. U pravo vreme smo dali gol , što nam dalo elana i šteta što nismo postigli još jedan. U drugom poluvremenu video se nedostatak snage kod igrača, jer ipak mali fond igrača je izneo sve utakmice u prvenstvu i Kupu. Velika je bila važnost meča, jer postojao je pritisak da se mora dobiti utakmica, još nijiedna nije izgubljena na svom terenu pa ne sme ni ova. Ozbiljnost se videla kod igrača i da li smo i drugi gol i mirno priveli utakmicu kraju. Očekujem u poslednja dva meča u ovom delu prvenstva i maksimalna učinak u obe utakmice , kako bi mogli da budemo u gornjem delu tabele i u drugom delu sezone čekamo kikseve do sada vodeće ekipe „Mladost“ iz Novog Sada“, rekao je Dušan Jevrić, trener FK „Radnički 1912“.

Ovom pobedom ekipa Dušana Jevrića dospela je do 4. mesta na tabeli Srpske lige Vojvodina. Ostaje još dva kola do kraja prvog dela takmičenja. Ide se sledećeg vikenda na susret u Stare Banovce sa ekipom „Dunav“ koja je pri dnu tabele i igra se u Somboru lokalni derbi sa „Slogom“ iz Čonoplje, koja je u subotu pobedila u Bečeju ekipu „Bečej 1918“ rezultatom 2 : 0 i tom pobedom pobegla iz donjeg dela tabele.

U okviru 15.kola Vojvođanske fudbalske lige Sever “Radnički“ Sombor u nedelju gostovao je ekipi „Hercegovac“ u Gajdobri i izgubio 3 : 1.

U Područnoj fudbalskoj ligi Sombor igralo se 16.kolo. Fudbalski klub „ŽAK“ u Somboru pobedio 1 : 0 ekipu „Maglić“ iz Bačkog Maglića, „Omladinac“ na Bukovcu izgubio od ekipe „Slavija“ iz Pivnica sa 2 : 3 a „Kordun“ u Kljajićevu pobedio 1 : 0 ekipu „BSK“ iz Bačkog Brestovca. Lider na tabeli ekipa „Stanišić 1920“ u Srpskom Miletiću pobedio ekipu „Zadrugar“ sa 3 : 1.