(VIDEO) MRK „Somborelektro“ – RK „Mladost TSK“ 28 : 32 (12 : 12)

Mlada rukometna ekipa MRK „Somborelektro“ doživela je četvrti poraz u Prvenstvu Prve lige Sever i to na svom terenu od odlične ekipe iz Bačkog Jarka.

Somborski rukometaši su odlično počeli meč i u prvih 10 minuta održavali vođstvo od 2- 3 gola razlike. Brze kontre i odlična odbrana bili su prisutni prvih 20tak minuta meča i onda kada gosti dolaze u vođstvo na 10 prema 9, kreće igra gol za gol. Ekipa Damira Dunklera uspeva da održava priključak do kraja prvog dela meča. U drugom delu raspoloženi gosti održavaju prednost i polako je povećavaju. Put lopte somborskih rukometaša je bio uglavnom spor i to su gosti veoma koristili. Iz sedmeraca su bili nepogrešivi i veoma precizni iz šuteva iz daljine. U somborskoj ekipi malo bolji od ostalih bio je Ilija Kolarić sa 10 golova, ali u celini loša partija domaćih rukometaša.

„Počeli smo se dobro i poveli, kasnije smo stalno bili tu negde, ali greške koje smo imali, ispuštanje lopte, pogrešna dodavanja, možda nedovoljno snage u finišu, doveli su do toga da izgubimo utakmicu. Ne znam šta da kažem, to je to , bili su bolji od nas i pobedili su. Prvenstvo je dugo, imamo vremena da ispravimo greške i očekujem da ćemo to i uraditi i biti na kraju bolje plasirani na tabeli nego prošle sezone“, istakao je Ilija Kolarić.

Sledeće kolo „Somborelektro“ igra u Gajdobri protiv „Hercegovine“ jedne od najboljih ekipa u ligi, tako da somborskim rukometašima predstoji velika borba za opstanak u prvoligaškom društvu.