(VIDEO) Rezultati 6. kola SL Vojvodina i VL Sever

U 6.kolu Srpske lige Vojvodina ekipa „Stanišić“ igrala je ponovo kao domaćin i za razliku od pre nedelju dana uspela da osvoji bod protiv odlične ekipe „Omladinac“ iz Novih Banovaca. I u ovoj utakmici problem je bila kiša i loše vreme. Oba tima su igrala uglavnom maksimalno odgovorno pred svojim golom i viđeno je malo pravih šansi za postizanje pogotka. Ponovila se situacija i sa mnogo žutih kartona, koja sada postaje redovna u Stanišiću. Podelom bodova su zadovoljniji gosti a ekipi „Stanišić“ su dva domaćinstva za redom donela samo bod a očekivano je sigurno više. Somborrce je zato obradovao „Radnički 1912“ koji je u nedelju pružio odličnu partiju u Zrenjaninu i imenja savladao rezultatom 4 : 2. Golovima Markovića 2, Juhika i Jovanića „Radnički 1912“ je potvrdio prvo mesto na tabeli. Posle prvih pola sata već je bilo 0 : 2 za goste, domaćin je uspeo da da se vrati u igru u 38 minutu ali, raspoloženi Marković pred kraj prvog dela vraća prednost od dva gola. U drugom poluvremenu ponovo odlična igra gostiju i Marković u 59.minutu postiže i drugi gol i tad se znalo da bodovi odlaze u Sombor. Domaći su uspeli samo da ublaže poraz u 72.minutu za konačnih 2 : 4 za ekipu Igora Radusinovića.

U ostalim mečevima rezultati su bili sledeći u Belegišu „Podunavac“ i „1.maj Ruma“ su igrali bez golova, u Bečeju „Tekstilac“ je izgubio 3 : 2,a „Hajduk“ u Kuli istim rezultatom ekipu „Naftagas“.U Šajkašu ekipa „Borac“ savladala je „Dinamo“ iz Pančeva sa 4 : 2, „Kabel“ u Novom Sadu „Bačku“ sa 1 : 0 dok je „Tisa“ u Adorjanu izgubila 1 : 2 od „Jedinstva“ iz Stare Pazove.

„Radnički 1912“ je prvi na tabeli sa 15 bodova , dva više od drugoplasiranog „Borca“ i 3 od „Bečeja 1918“ . Na začelju su “Tisa“, „Stanišić“ i „Dinamo 1945“ sa 4 osvojena boda.

Utakmicama 6. kola nastavilo se i prvenstvo Vojvođanske lige Sever i „Sloga“ iz Čonoplje je takođe nastavila sa pobedama . Jedini prestavnik somborske opštine ostvario petu pobedu u nizu. Na svom terenu savladala je ekipu „Mladost“ iz Bačkog Petrovca rezultatom 5 : 2. Strelci su bili Milošević 2, Vukas, Mitrović i Vidaković. Gosti su iznenadili domaćina i poveli u 13. minutu ali do poluvremena situacija je preokrenuta. U drugom delu se brzo dolazi do dva gola razlike ali gosti se ne daju i smanjuju na 3 : 2 ali Mitrović i Vidaković su u finišu meča potvrdili pobedu i postavili konačnih 5:2.

U ostali susretima „Bačka 1901“ je u Subotici pobedila „Mladost APA“ sa 2 : 1, „Vojvodina“ u Bačkom Gradištu ekipu „Krila Krajine“ sa 5 : 1 a „Bajša“ je ekipi iz Ratkova dala 4 gola a da nije primila ni jedan. Vodeći i jedini neporaženi tim do sada „Bratstvo 2019“ je u Prigrevici pobedilo ekipu „Preporod“ sa 3 : 0, dok je u Vrbasu domaćin dao gostima iz Bajmoka 6 golova a primio samo 2. „Hercegovac“ je u Senti izgubio 2 : 1 a „Mladost“ iz Turije je u Zmajevo pobedila „Obilić“ rezultatom 0 : 1.

Prva na tabeli je i dalje ekipa iz Prigrevice sa maksimalnih 18 bodova, druga je „Sloga“ sa 15 a treći „Vrbas“ sa 13 bodova. Na začelju su ekipe, „Mladost APA“ i „Obilić“ sa po 3 osvojena boda do sada.