(VIDEO) “Radnički 1912” savladao “Tisu” i ušao u polufinale fudbalskog Kupa Vojvodine

“Radnički 1912” je golom iz jedanaesterca u 93. minutu pobedio odličnu ekipu “Tisa” iz Adorjana i tako došao do polufinala fudbalskog Kupa Vojvodine.

Ekipa Dušana Jevrića je mnogo teže nego što se očekivalo došla do trijumfa. Treću utakmicu za redom na svom stadionu somborski “crveni” primaju prvi gol. U prvih pola sata viđeno je nekoliko šansi, ali ipak igra je bila ispod nivoa za domaću ekipu. Gosti su bili strpljivi i organizovaniji i preciznim udarcem Tomišića u 32. minutu dolaze u vođstvo. To je pokrenulo domaćina, ali na odmor se odlazi sa minusom.

Drugi deo počinje vidno aktivniji i posle prvog kornera u tom delu, u 48. minutu, u gužvi pred golom najviši je Milisavljević i izjednačuje rezultat. Ali sledi hladan tuš i već u sledećem napadu gosti ponovo dolaze u vođstvo. Gol Zolnajića je ponovo umrtvio ekipu domaćih, koja se mučila sa loptom do 66. minuta kada Avdića nepropisno zaustavlja i sudija bez razmišljana svira penal. U takvim situacijama uvek loptu uzima kapiten Šveljo i preciznim udarcem izjednačuje rezultat. Usledili su ponovo napadi domaćih, ali bez realizacije. U nadoknadi meča jedan od odbrambenih igrača “Tise” loše vraća loptu golmanu, a Šveljo koristi tu nesmotrenost gostiju i stiže do lopte pre golmana koji ga ruši, sudija ponovo opravdano svira penal. Šveljo je i ovog puta bio siguran strelac za konačnih 3:2.

Za plasman u finale somborska ekipa igraće sa “Radničkim” iz Zrenjanina, dok je drugi par „Sloga“ iz Erdevika i „Jedinstvo“ iz Rumenke.