(VIDEO) Ponovo loš vikend za somborske rukometne klubove

Najmlađa ekipa Prve lige Sever nikako da ostvari trijumf u nastavku takmičenja. Nade su postojale u meču koji su igrali kao domaćini u hali u Riđici protiv ekipe „Banatski Karlovac“. Prvo poluvreme je završeno sa prednosti od 20 : 18 ali protivnik igra bolje i u drugom delu stiže prednost, prelazi u vođstvo i u završnici meča zasluženo dolazi do bodova. U poraženom timu istakli su se Luka Aleksić sa osam i Dušan Gajin sa šest pogodaka. Somborci su i dalje pretposlednji tim lige sa svega četiri boda.

Ženski rukometni klub „Ravangrad“ je u derbiju začelja Prve lige izgubio od ekipe „Laki“ iz Crvenke rezultatom 31:18 (13:10). U Drugoj ligi isto dva poraza„Dalmatinac“je poražen u Novom Sadu od domaće „Slavije“, dok je „Sombor“ izgubio od „Naftagasa“ iz Zrenjanina.

Sledećeg vikenda„Somborelektro“ igra komšijski derbi sa ekipom „Apatina“, „Ravangrad“ igrati u gostima protiv „Radničkog“ iz Bajmoka. „Dalmatinac“ putuje u Sentu, dok će „Sombor“ u Futog.