(VIDEO) Održan 6. Internacionalni rvački turnir „Ivan Frgić Žuti“

Turnir posvećen najboljem i najtrofejnijem sportisti 20. veka grada Sombora Ivanu Frgiću, koji organizuje Rvački klub „Radnički“ Sombor, uz podršku Rvačkog saveza Srbije i Rvačkog saveza Vojvodine, kao i tehničku asistenciju Sportskog centra „Soko“ Sombor i Sportskog saveza grada Sombora okupio je i ove godine rvačke nade iz čitave regije.

U nedelju u Gradskoj hali na 6. „Internacionalnom rvačkom turniru Ivan Frgić Žuti“ takmičilo se preko 80 mladih sportista iz 14 bratskih klubova u više uzrasnih kategorija od pionira do juniora, u obe konkurencije muškoj i ženskoj.

Takmičiri RK “Radnički” su osvojili 15 medalja, po 5 zlatnih, srebrnih i bronzanih. Sa zlatnim medaljama na grudima takmičenje su završili Jovan Kosovac, Mladen Batalo, Mihajlo Anđelić, Nikola Gunj i Sonja Ilić.

Stepenicu niže sa srebrnim medaljama na pobedničkom postolju bili su Uroš Ilić, Danijel Bojanić, Kristian Dobi, Srđan Todorović i Srećko Malbaša su takmičenje završili porazom u finalu. Treća mesta i bronzane medalje su osvojili Aleksa Anđelić, Aleksej Savović, Adrian Dobi, David Mazinjanin i Nemanja Lončarević.

Najatraktivniji takmičar 6.”Memorijala Ivan Frgić Žuti“ bio je Balaž Egedi iz Mađarske. Jure Rajković je najbolji strani rvač, dok je najzapaženiji u redovima domaćeg kluba bio Mihajlo Anđelić.