(VIDEO) Održan 5. Internacionalni turnir “Ivan Frgić-Žuti“

5. Internacionalni turnir “Ivan Frgić-Žuti“ u rvanju grčko-rimskim stilom, koji se održava kao što svi znamo u čast rvačke legende i sportiste XX veka grada Sombora Ivana Frgića organizovao je njegov klub “Radnički” u subotu, 18. septembra, u Gradskoj hali. Kao i svaki put na takmičenju se okupilo više od 100 mladih rvača iz čitave Srbije, ali i iz Hrvatske, Mađarske i Bosne i Hercegovine.

Ekipa domaćina somborskog „Radničkog“ bila je odličan organizator i jedna od najbrojnih ekipa sa 20 takmičara.

Domaćini su bili veoma uspešni kao organizatori ali i kao takmičari. Osvojeno je 16 medalja 6 zlatnih, 4 srebrne i 6 bronzanih.

Zlatne medalje u svojim kategorijama osvojili su Aleksej Marić, Jovan Kosovac, Mladen Batalo, Marko Mamula, Milan Tolić i Srđan Todorović. Srebrne su na grudima ponosno nosili Mladen Patarčić, Kristian Dobi, Nikola Gunj i i David Mazinjanin, a bronzane su osvojili kod Adriana Dobi, Nemanja Lončarević, Milan Mamula, Filip Šarkezi, Mihajlo Anđelić i Milan Kosovac.

Za najatraktivnijeg rvača proglašen je predstavnik RK “Proleter” iz Zrenjanina – Jovan Miolski, a za najboljeg domaćeg takmičara je proglašen Srđan Todorović.