(VIDEO) Sjajan vikend za članove AK “Apatin”

Članovi Atletskog kluba „Apatin“ ostvarili su odlične rezultate proteklog vikenda na takmičenjima u zemlji i inostranstvu.

U uličnim trkama organizovanim u Srbiji dominira Đuro Borbelj. Na uličnoj trci „1300 Kaplara“ u Aranđelovcu organizuvanoj u subotu, Đuro pobeđuje u trci na 10 km i to sa ličnim rekordom, dok u trci na 5 kilometara plasman na drugo i treće mesto ostvaruju Aleksandar Stajić i Nemanja Đurić.

Apatinski atletičar pobeđuje i samo dan kasnije u Vrbasu na 1. Vrbaškoj uličnoj trci. Borbelj je trčao u trci vojnika i policajaca na 1000 metara i osvojio ubedljivo prvo mesto. U prvoj vrbaškoj uličnoj trci na 5 kilometara u muškoj konkurenciji prvo, drugo i četvrto mesto osvojili su članovi AK “Apatin”, Denis Firulović, Aleksandar Stajić i Nemanja Đurić. U ženskoj konkurenciji treće mesto zauzela je Apatinka Jasmina Kljajić, dok je četvrta u ukupnom plasmanu i prva u starosnoj kategoriji bila Aleksandra Burkanović.

Tri člana Atletskog kluba “Apatin” osvojilo je 6 medalja na Prvenstvu Balkana za veterane koje je održano proteklog vikenda u Albaniji. Snežana Milošević je postala prvak Balkana na 5000 metara i trećeplasirana na 1500 metara, Vanja Bolesnikov je osvojio dve bronzane medalje na 800 metara i 1500 metara i srebrnu u štafeti (800 metara+400 metara+200 metara+100 metara) u kojoj je trčao 100 metara, dok je Miroslav Pešić osvojio bronzanu medalju na 1500 metara i srebrnu u istoj štafeti gde i Vanja, samo što je trčao disciplinu 400 metara.

Članove Atletskog kluba „Apatin“ narednog vikenda očekuju nastupi na Kruševačkom i Čačanskom polumaratonu.