(VIDEO) Odigrana poslednja kola fudbalskih takmičenja Srpske i Vojvođanske lige

FK “Radnički 1912” je završio ovu sezonu utakmicom u Čonoplji i pobedom od 3 : 2 nad domaćom ekipa “Sloga”. Meč je započeo golom domaćina u 12 minutu ali preokret sledi u poslednjim minutima prvod dela golovima Vemića. Prvo u 41. minutu dolazi do izjednaćenja, a zatim samo par minuta kasnije i do vođstva od 2 : 1.

U drugom delu za vođstvo od dva gol razlike potrudio se Molnar u 54. minutu, da bi domaćin postavio konačan rezultat u 72. minutu. Bilans sezone za klubove somborskog područja je sledeči “Radnički 1912” je 3. na tabeli sa osvojenih 75 bodova iz 38 utakmica, dok je “Sloga” 17. na tabeli sa 28 bodova i seli se u niži rang takmičenja uz ekipe “Bačka 1901” iz Subotice, “Sloboda” iz Novih Kozaraca, “Kozara” Banatsko Veliko Selo, “Dunav” Stari Banovci i “Vojvodina 1928” iz Perleza. Prvak je ekipa “Mladost GAT” iz Novog Sada,ali moraće da odigra baraž meč za odlazak u Prvu ligu Srbije. Ukoliko ne pobedi u toom meču ostaje u Srpskoj ligi a ispada iz lige ekipa “Jedinstvo” iz Stare Pazove.

Fudbalski klub “Radnički” Sombor je u poslednjem 34. kolu Vojvođanske lige izgubio kao domaćin od ekipe “Vojvodina” iz Tovariševa rezultatom 5 : 1. Sezonu sa mnogo problema “Radnički” je završio kao 16. na tabeli sa osvojena 22 boda.

Ostvareno je 6 pobeda, 4 nerešena rezultata i 24 poraza. U niži rang pored somborske ekipe odlaze “Obilić” iz Novih Kneževaca, “Vojvodina” iz Tovariševa, “Crvenka”, “Vrbas” i “Srbobran”. Prvak lige je ekipa “Tekstilac” iz Odžaka.

U Područnoj fudbalskoj ligi Sombor takmičenje još nije završeno. U nedelju su igrane utakmice predposlednjeg 33.kola .Prva ekipa na tabeli “Stanišić 1920” igrala je kao domaćin sa FK “Zadrugar” iz Srpskog Miletića, nerešeno 1 : 1. Somborski “ŽAK”, je bio u gostima poslednjoj ekipi na tabeli FK “Maglić” i pobedio 3 :0 . “Kordun” iz Kljajićeva je izgubio kao gost u Bačkom Brestovcu od ekipe “BSK” rezultatom 1 : 0, dok je “Omladinac” sa Bukovaca u Pivnicma pobedio ekipe “Slavija” osvojio važne bodove pred utakmice poslednjeg kola.