Somborski triatlonci započeli sezonu u Vršcu

Troje takmičara TK „Sprint“ učestvovali su u trci u samom centru Vršca koja je označila početak triatlonske sezone u Srbiji.

U glavnoj trci dana : sprint distanci od 5km trčanja, 20km vožnje bicikla i 2,5km trčanja, najbolja od somborskih predstavnika bila je Zorica Milutin koja je osvojila treće mesto i bronzanu medalju, dok su Aleksandar Stolić i Željko Ivković zauzeli 9. i 10. mesto u svojim starosnim kategorijama.

Dodaćemo da je na startu sezone učestvovalo preko 150 sportista svih uzraznih kategorija i da su do pobede u apsolutnoj kategoriji dospeli Vlad-Adrian Remzing iz Rumunije i Lana Gavrilović iz Sremske Mitrovice. Naredna trka zakazana je za 12.maj u Pančevu. Radi se takođe o duatlon formatu i Prvenstvu Srbije u ovoj disciplini.