(VIDEO) MRK „Somborelektro“ – RK „Crvena Zvezda“ Mokrin 34 : 25

U 3. kolu Prve lige Srbije Sever u rukomet MRK „Somborelektro“ igrao je u subotu u Somboru protiv ekipe „Crvena Zvezda“ iz Mokrina i pobedio je sa rezultatom 34 : 25.

U prvoj ovosezonskoj pobedi u prvenstvu Prve rukometne lige Sever, kao i u prethodna dva kola najefikasniji je bio Sergej Miskin sa 11 golova dok su se Jokić i Kolarić upisali u listu strelaca sedam odnosno šest puta. Po tri gola dali su Kuprešanin, Veselovski i Pejinović a jedan Rnjak. Sigurnost igri u terenu svakako je doprineo i odlični Maksimović na golu koji je odbranio 5 sedmeraca protivničkoj ekipi.

Protivnička ekipa je uspela da parira samo u prvih 15 minuta, kada se igralo „gol za gol“, na rezultatu 9 : 9 „električari“ prave seriju od 6 golova koju gosti nisu mogli da stignu do kraja meča. Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 17 : 12. Ista situacija i u drugom poluvremenu. Ekipa iz Mokrina u prvih 10 minuta stiže do 18 : 17 ali Miskin, Jokić i Kolarić, brzo vraćaju prednost i kasnije je bilo pitanje samo sa kojom razlikom će se završiti meč.

“Nismo bili zadovoljni sa bodom u Jabuci, mogli smo više i zato smo se spremali cele nedelje za ovu utakmicu i evo ostvarili smo važnu nam pobedu. I sada smo pokazali da imamo kvalitet za ovu ligu. Držimo se i dalje naše taktike da napadamo brzo protivnika posle sudijinog zvižduka, hvatamo ih nespremne i dajemo golove. Tu se puno ističe Sergej Miskin, poslednjih kola se ističe kao najbolji strelac, baziramo dosta igru na njemu i on to maksimalno koristi”, istakao je Marko Maksimović.

MRK „Somborelektro“ sledeće 4.kolo igra u Šidu sa ekipom „Radnički 1958“ koja je do sada sva tri puta poražena i nema bodova.