(VIDEO) Loš vikend za fudbalske klubove somborske opštine u Srpskoj i Vojvođanskoj ligi

Oba tima somborske opštine u srpskoligaškom društvu doživeli su poraze u 10. kolu Srpske lige Vojvodina.

Ekipa “Radničkog 1912”, kao lider prvenstva gostovala je u nedelju prepodne u Novom Sadu, ekipi “Kabel” i izgubila rezultatom 2 : 0. Drugi poraz u sezoni ekipi Igora Radusinovića nanela je ekipa koja je u dobroj seriji i želi da bude u vrhu lige. Termin odigravanja utakmice očigledno nije odgovarao gostima a domaćinu jeste, jer uvek igra kao na svom terenu u to vreme. Već u 8.minutu “Kabel” golom Pavlice vodi sa 1 : 0.

“Radnički 1912” je parirao upornim domaćinima ali nije uspevao da poravna rezultat. U poslednjih 15 minuta uz previše nervoze na oktobarskom suncu, Zoran Švonja dobija crveni karton zbog nesportskog ponašanja. Sve nade su pale u obližnji Dunav da bi konačan rezultat susreta 2 : 0 postavili gosti ali autogolom Vukašina Jelića, tako da važni bodovi ostaju u Novom Sadu.

Bodove je izgubio i “Stanišić” na svom terenu. Potvrdilo se da će utakmica biti teška jer ekipi iz Elemira trebaju bodovi na strani ako žele da drže priključak sa vrhom tabele a ovo im je bila prava prilika za to – susret sa protivnikom sa dna tabele. U prvom poluvremenu publika u Stanišiću videla je malo uspavanu igru oba tima. Gost je bio za nijansu aktivniji ali bezopasan pred golom domaćina. U finišu prvog dela zbog opravdano dosuđenog jedanaesterca domaćini daju gol, strelac Pavle Stojanović i odlaze zadovoljni na odmor sa rezultatom 1 : 0. U drugom delu mnogo bolja utakmica ali samo zato jer je “Naftagas” krenuo mnogo ofanzivnije i igralo se samo na polovini terena domaćina. Rezultat toga je preokret. Prvo Milivojev u 54. minutu poravnava rezultat da bi u 65. minute pobedu gostima obezbedio Žeravica golom za 2 : 1. Tek u finišu susreta “Stanišić” pravi par prilika ali nespretni domaći igrači ne koriste greške protivnika i na kraju gube utakmicu.

Ekipe koje prate “Radnički 1912” na tabeli ostvarile su pobede. “Podunavac” je pobedio “Bečej” sa 1 : 0 dok je “Jedinstvo” sa 2 : 0 pobedilo “Bačku”. “Radnički 1912” je I dalje prvi sa 22 boda “Jedinstvo” drugo sa 21 a “Podunavac” treći sa 18. “Stanišić” je pretposlednji sa 7 bodova ispred “Radničkog” iz Zrenjanina koji ima samo 5 bodova.

“Sloga” iz Čonoplje je računala na sigurne bodove na svom terenu protiv ekipe “Vojvodina” iz Bačkog Gradišta ali neočekivano posle dva vođstva gubi meč rezultatom 2 : 3. Domaći su vodili golovima Pavića sa 1 : 0 i 2 : 1. Finiš drugog dela obeležili su gosti i golovima Miloša Božića oteli 3 važna boda domaćinima.Što se tiče ostalih rezultata, “Bratstvo 2019” nastavlja sa pobedama i u 10.kolu Vojvođanske lige Sever pobeđena je “Mladost” iz Bačkog Petrovca sa 3 : 0. “Vrbas” je pobedio 5 : 0 ekipu “Mladost APA”, dok je u Turiji domaćin savladao “Preporod” sa 4 : 0. Pored poraza “Sloge” iznenađenje je i ekipa “Obilić” koja je u Zmajevu pobedila favorizovanu ekipu “Radnički 1918” iz Ratkova rezultatom 2 : 0. “Bratstvo 2019” povećava razliku i sada sa 30 bodova ima 11 više od drugoplasiranog “Vrbasa” sa 19, koliko imaju i “Prepoerod” i “Sloga”.