(VIDEO) Fudbalski srpskoligaši odigrali utakmice 35. kola

U sredu je odigrano 35. kolo Srpske liga Vojvodina u fudbalu i “Radnički 1912” je kod kuće pobedio 4 : 0, dok je “Sloga” istim rezultatom poražena u Zrenjaninu.

Na Gradskom stadionu u Somboru “Radnički 1912” je uspešno nastavio seriju od tri utakmice u sedam dana. Podsetimo 12. maja pobeda u četvrtfinalu Kupa Vojvodine, u subotu remi u Vršcu i u sredu 19. maja pobeđena je ekipa “Bačka 1901” rezultatom 4 : 0.

Utakmica je počela sa nekoliko šansi sa obe strane ali i sa dosta grubih startova, u kojima su prednjačili gosti i sudija Todić je vadio žuti karton iz džepa nekoliko puta. Da bi primirio strasti sa obe strane, posle drugog oštrog starta u kratkom vremenu, u 29. minutu igraču “Bačke” Bjedovu daje drugi žuti i automatski crveni karton.

Utakmica je nastavila u mnogo smirnijem ritmu i inicijativi domaćih. Ipak i pored izglednih prilika otišlo se na odmor bez pogodaka. Ekipa Dušana Jevrića u većini utakmica na svom terenu drugo poluvreme počinje furiozno. Velika je prednost igrač više, posebno kad su raspoloženi Antunić, Avdić i Šveljo koji je i ovoga puta bio najbolji igrač domaće ekipe. Dve velike šanse nisu realozovane ali zato naredne dve jesu.

U 62. minutu Stojaković ubacije loptu u kazneni proctor, prima je Milosavljević i asistira Švelji za vođstvo od 1 : 0. U 68. minutu Despotović prolazi sa leve strane i pronalazi Švelju na drugoj stativi i to je 2 : 0. Dva minuta kasnije u šesnaestercu gostiju sam pred golmanom je Dučić i to je već 3 : 0. Uragan Švelje i domaćih igrača završio se u 74. minute, kada sudija opravdano posle prodora Avdića sa leve strane i igranja rukom gostujućeg igrača dosuđuje penal. Šveljo je imao želju da prepusti nekom drugom loptu ali je ipak odlučeno da on šutira. Svojim trećim golom dovodi “Radnički 1912” u vođstvo od 4 : 0 , što je bio kako se ispostavilo i konačan rezultat utakmice.

„Moram prvo da čestitam igračima na ostvarenoj pobedi. Oseti se umor od stalnog igranja, sreda subota, vodimo borbu na dva koloseka ali dobro smo pripremljeni i nosimo se sa tim teretom. Bilo je problema u prvom delu utakmice mada i u toj malo slabijoj igri smo imali nekoliko šansi. Čekalo se samo na prvi gol i to nam se ostvarilo u drugom delu meča. Kad je on postignut sve je bilo lakše. Još jednom čestitke igračima, nisu nasedali na provokacije gostiju i idemo dalje da vezujemo trijumfe iz utakmicu u utakmicu. Nije lako tu je sada i polufinale Kupa i još tri kola, ali nadam se daćemo nastaviti tim putem“, rekao je Dušan Jevrić, trener FK “Radnički 1912″.

Pored odličnog Švelje, utakmicu u Somboru je obeležio trenutak u 84. minute utakmice kada je svoj debi u prvenstvu Srpske lige imao mladi golman kadetske selekcije sedamnestogodišnji Dimitrije Đokić.

„Kraj prvenstvenog takmkičenja se bliži kraju situacija je takva da možemo da pružamo u utakmicama šanse mlađim igračima i evo iskoristiću priliku da čestitam našem mladom 17 godina starom golmanu Đokiću na debi nastupu u prvenstvu. Ovim želimo da pokažemo da itekako mislimo na ove momke, rade vredno sa nama i dobijaće u budućnosti sve više prilike za dokazivanje. To je i politika ovog kluba i neodustajemo od toga pravca“, rekao je Dušan Jevrić.

„Ponikao u sam u Školi fudbala “Spektar” i kada sam prerastao sve uzrasne kategorije, prihvaćen sam ovde pre dve godine i želim da se dokazujem. Čestitam treneru na ovoj pobedi i zahvaljujem na ukazanom poverenju. Ovo ovde je nešto drugo mnogo profesionalnije ali prihvaćam sve izazove“, završava Dimitrije Đokić.

Serija utakmica, svaka tri dana, se nastavlja u subotu, kada “Radnički 1912” igra u 36. kolu u Kuli sa ekipom “Hajduk 1912”.