(VIDEO) Fudbalski klubovi „Radnički 1912“ i „ŽAK“ osvojili po 3 boda, „PIK“ doživeo prvi poraz

FK „Radnički 1912“ je petom pobedom zaredom uspešno završio seriju utakmica sreda – subota u poslednje dve nedelje. Dve pobede u Područnom Kupu i tri u prventvu Srpske lige Vojvodina.

U 11. kolu na Gradskom stadionu ekipa Igora Radusinovića i Jeleta Vilotića za protivnika je imala ekipu OFK „Kikinda“ i može se slobodno reći veoma lako pobedila rezultatom 3 : 0. Gosti iz Kikinde, koje od ove sezone vodi poznato ime srpskog fudbala bivši igrač i kapiten „Crvene Zvezde“, reprezentativac, kasnije internacionalac Nenad Kovačević, igra ove sezone veoma promenljivo i očigledno je imao loš dan u subotu u Somboru.

Domaćini su već u 20. minutu vodili 2 : 0. Prvo je Kovačević u uspešnom prodoru kroz sredinu šesnaesterca srušen i sudija Grahovac je opradano dosudio najstrožu kaznu, koju i realizuje sam Kovačević. Već za tri minuta, na ubačaj Antunića sa desne strane, Kovačević je u prilici da postigne drugi gol, ali njegov udarac brani protivnički golman. Ipak odbijenu loptu prihvata odlični Juhik i sprovodi je u mrežu gostiju. Gosti su sebi došli tek pred kraj poluvremena kada su uputili prve udarce na gol domaćih.

U drugom delu, idealan početak domaćih. Juhik koristi grešku odbrane, odmah asistira Kovačeviću koji lako matira protivničkog golmana i to je 3 : 0 kao i u prvom poluvremenu veći vremena domaći su aktivniji i šteta što nije viđeno još golova. Iz kola u kolo somborski srpskoligaš napreduje na tabeli i trenutno je na 9. mestu.

„U poslednje vreme nam je teško kad primimo prvi gol, dva da se vratimo, to se videlo i danas. Kad pogledate statistiku, nemamo nerešen rezultat ili dobijamo ili gubimo, no to će morati da rešimo u svlačionici i na treningu. U svakom slučaju namerili smo se na ekipu koja ne zaslužuje ovo mesto koje trenutno ima na tabeli. To je odličan tim i danas su bili bolji i čestitam im na igri. Na nama ostaje da pokušamo do kraja prvog dela ostanemo u gornjem delu tabele i sakupimo što više bodova, pa idemo dalje iz utakmice u utakmicu“, ističe Nenad Kovačević, trener OFK „Kikinda“.

„Sve čestitke prvo protivniku na jednoj fer i korektnoj igri. Bolje smo ušli u meč od njih i posle njihove grešeke na početku drugog dela poveli sa 3 gola razlike, što nisu mogli da stignu. Pored bodova važno nam je što Kovačević ulazi u formu i daje golove na svakoj utakmici i to što znamo da nam se u ekipu sledeće nedelje, kada igramo u Kuli, vraća Šveljo a svi znamo koliko on znači za ekipu. U poslednjim utakmicama videlo se da „Radnički 1912“ ima dosta mladih igrača koji su prava budućnost ovog kluba. Ne zanosimo se pobedama u ovih pet utakmica, igramo dalje meč po meč. Posle malog odmora, počinju pripreme za Kulu pa da pokušamo da nastavimo seriju“, završava Sreten Jele Vilotić, trener FK „Radnički 1912“.

U 11. kolu Vojvođanske lige Sever „Stanišić 1920“ je bio uspešan na svom terenu i savladao je „Sentu“ sa 3 : 0 i sigurno zadržao prvu poziciju na tabeli. „Sloga“ u Čonoplji nastavlja sa lošim rezultatima. Ovoga puta bodove je odnela ekipa „Tavankut“ rezultatom 2 : 1.

U Područnoj fudbalskoj ligi u 11. kolu somborski „ŽAK“ je odlično odigrao u Crvenki i savladao domaćina rezultatom 3 : 1. „Crno beli“ su se tako malo izvadili za prošlonedeljni poraz na svom terenu i ponovo vratili na 3. mesto na tabeli. „Kordun“ iz Kljajićeva je odigrao nerešeno u Ruskom Krsturu. Utakmica sa „Rusinom“ je završena 3 : 3. „Radnički“ Sombor je očekivano izgubio u Gložanima od ekipe „Budućnost“ rezultatom 6 : 1.

U Međuopštinskoj ligi 2. razred, treći somborski fudbalski klub „PIK“ doživeo je prvi poraz. U 7. kolu na gostovanju ekipi „Polet“ u Rastini rezultat je bio 1 : 0 za domaćina. Tako da sada u završnicu lige ulazi sa istim brojem bodova sa ekipom „Jedinstvo“ iz Ribareva, koja je pobedila „Sport“ iz Bezdana sa 3 : 0. „Telečka“, koja je na trećem mestu pobedila je „Dinamo“ iz Sonte sa 4 : 1.