(VIDEO) Fudbalski klub „Radnički 1912“ odigrao još jednu prijateljsku utakmicu

U okviru priprema za nastavak takmičenja u Srpskoj ligi Vojvodina FK „Radnički 1912“ odigrao je još jednu prijateljsku utakmicu.

Ovoga puta susret se igrao na terenima Fudbalskog saveza Srbije, popularne „Kuće fudbala“ u Staroj Pazovi, a protivnik je takođe bio srpskoligaš FK „Omladinac“ iz Novih Banovaca. Rezultat je bio 1 : 1, a gol za somborsku ekipu dao je Kovačević. Utakmica je bila jedna od poslednjih provera oba trenera pred početak prolećnog dela takmičenja.

U prvom poluvremenu se igralo uglavnom na sredini terena bez puno šansi. „Omladinac“ je imao više loptu u nogama ali iz lepe akcije i prve šanse „Radnički 1912“ dolazi do vođstva i odlazi na odmor sa golom prednosti. U drugom delu „Omladinac“ opasniji ali somborski golman Tojzan na visini zadatka. Ipak kada se već mislilo da će se završiti pobedom, u 84. minutu iz jedne polukontre „Omladinca“ sledi šut sa 16 metara koji završava u mreži gola Tojzana. „Radnički 1912“ je imao dobru priliku za pobedu u 88.minutu, ali ipak je ostalo 1 : 1.

Somborska ekipa će imati još jednu proveru pre početka prolećnog dela takmičenja, a debi novog trenera Saše Stojadinović na klupi „Radničkog 1912“ u zvaničnoj utakmici biće na terenu u Odžacima 5.marta u susretu sa „Tekstilcem“ koji je prošle godine u Somboru osvojio sva tri boda .

Somborska ekipa će imati još jednu proveru pre početka prolećnog dela takmičenja, a to će biti u subotu na Gradskom stadionu u Somboru kada u goste dolazi prvoligaška ekipa OFK „Bačka“ iz Bačke Palanke, susret počinje u 13 časova.