(VIDEO) FK „Žak“ – FK „Radnički 1912“ 0:4 (0:3)

Dva somborska fudbalska kluba odigrali su, u okviru priprema za nastavke takmičenja u svojim ligama, prijatelsku utakmicu.

Srpskoligaš „Radnički 1912“ bio je gost na stadionu kraj pruge područnom ligašu ekipi „ŽAK“. U susretu gde rezultat nije bio važan,konačan ishod bio je 4 : 0 za goste. Publika koja je došla na stadion videla je veoma dobro izdanje somborskih „crvenih“. Videlo se da su odradili dobre pripreme na Paliću i da su mnogo spremnija ekipa. Iznenađenje nisu dozvolili, dominirali su tokom celog susreta, posebno u prvom delu utakmice.

Stvoreno je dosta prilika od kojih su 3 iskorištene. Dobru partiju je najavio Antunić koji u 12.minutu posle prave opsade gola domaćih dovodi svoju ekipu u vođstvo. Avdić je bio nerešiva enigma za igrače u crno belim dresovima i u 19 i 27 minutu postiže golove i pokazuje ko je na terenu srpskoligaš, a ko član Područne lige. U drugom poluvremenu već na samom početku Kovačević iz penala u 48.minutu daje i 4 gol za svoju ekipu. Trener gostiju Stojadinović vrši više izmena sredinom drugog dela i daje šansu većini mladih igrača, koji su održali tu prednost do kraja utakmice.
Pre susreta porazgovarali smo sa novim trenerom „Radničkog 1912“.

Saša Stojadinović – šef stručnog štaba FK „Radnički 1912“

Iako bodrena velikim brojem publike, koja je dolaskom na stadion najavila veliku podršku u prolećnom delu takmičenja, ekipa domaćina je pokazala da je pripreme počela kasnije i da do prve nedelje marta meseca ima još mnogo da radi.

Prema rečima predsednika kluba, prvak Područne lige je mnogo odmakao ali drugi tim na tabeli želi da zadrži to mesto i dobije priliku da kroz baraž proba da uđe i viši rang takmičenja tj Vojvođansku ligu.

Vladimir Marjanac predsednik FK „ŽAK“

Prvenstva za obe ekipe počinju prvog vikenda u martu, a do tada slede nastavci pripreme i još po nekoliko prijateljskih utakmica.