(VIDEO) Derbi fudbalske Srpske lige Vovodina pripao ekipi “Radnički 1912“

Fudbalski klubovi „Radnički „1912“ i „Mladost GAT“ odigrali su pravi derbi Srpske lige Vojvodina“ i pokazali fudbalskoj javnosti da su zasluženo na vrhu tabele. U uzbudljivoj utakmici na Gradskom stadionu u Somboru pobedu je ostvario domaćin rezultatom 2 : 1.

Čim je lopta krenula sa centra, u prvom napadu domaćina velika prilika za gol. Antunić beži svojim čuvarima izlazi pred golmana koji pravovremenim istrčavanjem sprečava odlazak lopte u mrežu. „Radnički 1912“ narednih minuta blagu inicijativu i stvara nekoliko šansi. Gosti se ne povlače i igra je veoma zanimljiva. Ipak u 43. minutu, Antunić odličnim udarcem sa ivice šesnaesterca, popravlja svoj propust sa meča i evrogolom dovodi svoj tim u vođstvo.

U drugom poluvremenu, gosti postaju mnogo opasniji. Trener Filipović je uradio nekoliko izmena koje su donele još bržu igru na terenu. Sledi nekoliko šansi, koje zahvaljujući golmanu Pehilju nisu realizovane. Ipak pritisak gostiju dovodi do prekršaja na ivici šesnaesterca domaćih u 70 minutu. Idealno mesto za jednog majstora za slobodne udarce, a to je bio Švonja. Precizan udarac i golman je nemoćan ovoga i rezultat je 1:1.

Obe ekipe u završnici igraju nervozno, sa puno grešaka i svaka akcija miriše na gol, ali ništa od toga nema prave koncentracije ni kod jednih ni drugih. U poslednja dva minuta i dva crvena kartona za ekipu „Mladosti“. Kad se mislilo da će biti nerešeno na scenu stupa najbolji igrač domaćih Šveljo. U poslednjem minutu „Mladost“ greši, pravi prekršaj na ivici šesnaesterca sa desne strane. Šveljo namešta loptu i umesto centaršut u gužvu na peterac, šalje loptu direktno u gol. Gostujući golman ometan igračima ispred sebe, propuša loptu koja završava u mreži i to je veliki revanš somborske ekipe za poraz u prvom delu takmičenja. Podsetimo tamo je poraz bio od 1 : 0 golom u poslednjem minutu. Vrlo brzo sudija je odsvirao kraj i nastupila je velika radost domaćih fudbalera.

„Čestitam ekipi „Radničkog“ na pobedi. Očekivao sam da će domaća ekipa više igrati ofanzivno, ali to se nije desilo. Pustili su i nas da igramo i utakmica je bila odlična. Imali smo svoje šanse, imali su i oni i eto momenti su odlučili. Znali smo da će biti teško. Sa razlogom smo na čelu tabele, ovo su dve žestoke ekipe. Možda bi bilo realno da je ostalo nerešeno ali to je fudbal. Idemo dalje sada“, istakao je trener Saša Filipović trener FK „Mladost GAT“.

„Čestitam gostima na izuzetnoj partiji i mojim igračima na velika tri boda. Ono što je prikazano na terenu danas je iznad nivoa Srpske lige sigurno i šteta što su vrata za navijače zatvorena i da nisu bili u prilici da je vide. Imali su izuzetnu pripremu za ovu utakmicu i planski je sve odrađeno. Znali smo da je protivnik opasan i nismo se otvarali nego vrebali svoju šansu i iskoristili je. U drugom poluvremenu, smo pritisnuti od gostiju, primili gol iz slobodnog udarca i bilo je teško. Znali smo da će momenti odrediti rezultat i tako je i bilo i njihovo izjednačenja i naš gol na kraju. Tako je bilo i i na utakmici u Novom Sadu. Idemo dalje, sada sledi mali odmor za igrače, pa novi izazovi, zaostatak je sada 9 bodova. Ako se ukaže šansa iskoristićemo je, važno da smo svi zdravi i da se maksimalno trudimo na terenu a rezultat će sam doći“, završava Dušan Jevrić, trener FK „Radnički 1912“.