(VIDEO) „Dalmatinac“ dobio opštinski rukometni derbi drugog vojvođanskog ranga

U 4. kolu Druge lige Vojvodina u rukometu u Riđici su se sastali klubovi somborske opštine, domaća iskusna drugoligaška ekipa „Dalmatinac“ i mlada ekipa RK „Sombor“ koja je povratnik u drugoligaško društvo. Očekivano pobedio je domaćin rezultatom 47:32.

„Sombor“ je bio u rezultatskom egalu samo prvih 10 minuta susreta. Serijom pogodaka Ležajića, Garajskog i Gardijana „Dalmatinac“ stvara razliku od 8 golova i drži je do poluvremena. U drugom delu kreće sa serijom od 5 golova i ne daje nikakvu nadu protivniku. Na kraju konačnih 47:32. Najbolji strelci kod domaćina Ležajić sa 12, Gardijan 6 i Kuprešanin 5 golova, a kod gostiju Pavlović sa 12 i Braun sa 7 golova.

Nakon četiri odigrana meča „Dalmatinac“ je 8 na tabeli sa polovičnim učinkom, 2 pobede i 2 poraza,dok je „Sombor“ na začelju tabele sa svega jednim bodom 3 poraza i jedan nerešen ishod. U narednom kolu „Sombor“ će ugostiti „Rumu“, dok će „Dalmatinac“ putovati u Alibunar ekipi „Budućnost“.