(VIDEO) Bolja igra ali i treći poraz ekipe FK “Radnički 1912” – pregled fudbalskih rezultata

Dominacija na terenu, mnogo šansi, jedna stativa, neiskorišten jedenaesterac i na kraju treći poraz, bilans je utakmice 3. kola Srpske lige Vojvodina između ekipa “Radnički 1912” i OFK “Vršac”, koja je završena pobedom gostijiu sa 1 : 0.

Promena trenera dovela je do prepoznatljive igre somborskih crveno belih, posebno u prvom poluvremenu ali ovoga puta, kako bi se reklo “lopta nije htela u mrežu gostiju”. Da li je falilo sreće u subotu na Gradskom stadionu ili je u pitanju nešto drugo ostaje da reše u svlačionici novi trener Igor Radusinović i igrači.

I posle greške domaće odbrane i primljenog gola u 37. minutu, navijači su bili ubeđeni da će doći do promene ali u drugom poluvremenu ni ulazak Antunića niije doneo ništa novo. I dalje veći posed lopte ali gostujuća ekipa je mudrom igrom sačuvala svoju mrežu i odnela 3 boda iz Sombora. “Radnički 1912” je sada jedina ekipa bez bodova, na začelju je tabele a prve bodove ove sezone će morati potražiti sledeće subotu u Zrenjaninu.

”Fer i korentna utakmica, možda ne prlepa za gledanje ali je važnost utakmice to odredila. Čestitke domaćinu na fer igri, a posebno mom timu na velikoj borbenosti. Gol smo dali greškom domaćina pa odbranili penal i ostali bez primljenog gola u prvom delu. U drugom smo se bolje branili i eto uspeli da održimo rezultat. Još jednom sve čestitke svim igračima, a “Radničkom 1912” sve najbolje u nastavku prvenstva”, ističe Nenad Mijailović – OFK “Vršac”.

„“Sve čestitke gostujućem timu na pobedi. U prvom poluvremenu smo imali inicijativu, mnogo šansi, pa promašeni penal, koji je malo psihički zakočio ekipu, ali to je fudbal. U utakmici nemam šta da zamerim igračima, videla se želja, borili su se, bolje igrali nego u prva dva kola, ali eto greška štopera, koji je odigrao dobru utakmicu ali u tom trenutku pogrešio. Šta reći prava takmičarska utakmica u kojoj je odlučila jedna greška, pravi derbi dve dobre ekipe. Idemo dalje, mislim da ide serija malo lakših utakmica, nadam se da ćemo izaći iz ove letargije”, zaključuje Igor Radusinović, trener FK “Radnički 1912”.

Ekipa “Stanišić 1920” ne zna za poraz. U 3. kolu Vojvođanske lige Sever u nedelju pobeđena je ekipa “ČSK” iz Čelareva rezultatom 5 : 1. Tri pobede sa 11 datih i 1 primljen gol postavili su tim iz Stanišića na prvo mesto na tabeli kao jedinu ekipu sa tri trijumfa. “Sloga” iz Čonoplje je osvojila prve bodove ove sezone igrajući kao domaćin sa “Preporodom” iz Novog Žednika 1 : 1.

U 3. kolu Područne fudbalske opštinski derbi u Klajićevu pripao je domaćinima. “Kordun” je pobedio minimalnim rezultatom ekipu “ŽAK” iz Sombora 1 : 0. Prva pobeda uz dva nerešena rezultata postavili su ekipu iz Kljajićeva na 6. mesto na tabeli dok su “željezničari” i dalje bez pobede sa 1 bodom na 14. “Radnički” Sombor je doživeo pravu katastrofu u meču sa vodećom ekipom na tabeli. U Prigrevici “Bratstvo 2019” ih je pobedilo sa 10 prema 0.