(VIDEO) BK “Sombor” na Pojedinačnom prvenstvu Srbije

Sedam takmičara Bokserskog kluba “Sombor” – Šampiona Srbije za 2021. godinu nalaze se na Pojedinačnom prvenstvu Srbije u boksu koje se organizuje u Šapcu.

Prvog dana turnira predstavnici “Sombora” nisu imali uspeha. Na ring su izlazila dvojica boksera i oba su poražena pre kraja treće runde. Uroš Drača, u polusrednjoj kategoriji do 71 kilogram, izgubio je prekidom u 1. rundi od takmičara iz BK “Fontana” Beograd, dok je superteškaš Nikola Knežević prekidom u drugoj rundi izgubio od boksera BK “Partizan” Miloša Veletića.

Prvi trijumf šampionu Srbije doneo je Nazif Sejdi. Jednoglasnom odlukom sudija (5:0) savladao je Lazara Pantića iz BK “Vitez” iz Niša i plasirao se u finale. Somborski klub su još predstavljaju Rade Joksimović i Jovan Nikolić, ali su obojica poraženi.

Pre finala očekuje se još nastup i Vladimira Gubaša, u polusrednjoj kategoriji do 71 kilogram. Za sada do finala je došao Nazif Sejdi i Omer Ametović koji se direktno plasirao u finale.