(VIDEO) 6 medalja „RK „Soko“ na Kup takmičenjima i pozivi za reprezentaciju za Dedića i Berarova

Dve takmičarske ekipe Rvačkog kluba „Soko“ učestvovale su ovog vikenda na takmičenjima za Kup Srbije.

Selekcija dečaka do 13 godina predstavljala je svoj klub u Kupu Srbije koji je održan u Molu. Na strunjače je izašlo 5 rvača somborskog kluba.

Nikola Divjak je bio najuspešniji i u kategoriji do 30kg osvojiio srebrnu medalju. Luka Zelić nije uspeo da stigne do finala, ali je zato u borbi za treće mesto u kategoriji do 42kg pobedio i tako osvojio bronzanu medalju. Na korak do borbi za medalju stali su Dimitrije Spasojević, Dušan Nagulov i Vasilije Vukelić, ali po rečima trenera Dedića prikazanom borbenošću u potpunosti su opravdali njegova očekivanja.

Ekipa juniora somborskog kluba učestvovala je na Kupu za juniore u rvanju grčko-rimskim stilom u Valjevu. „Soko“ nije nastupio u najjačem sastavu ali je ipak postigao zapažen uspeh. Najuspešniji je bio Veljko Petraković u kategoriji do 97 kg. Sa četiri pobede je osvojio zlatnu medalju, i time pokazao zašto je jedan od najuspešnijih juniora rvača u Srbiji. Dve srebrne medalje za klub osvojili su Vujo Đerić do 60 kg i Aleksandar Berarov u kategoriji do 55 kg. Simo Jovišić se priključio osvajačima medalja i u kategoriji do 60 kg posle dve borbe u repasažu osvojio bronzano odličje. Somborski klub su predstavljali još Aleksa Kanjo, Mihajlo Knežević i Aleksej Živanović.

Iz Rvačkog kluba „Soko“ stiže i vest da je selektor reprezentacije Srbije, dr Milorad Dokmanac pozvao Lazara Dedića i Aleksandara Berarova u selekcije reprezentacije Srbije za naredna takmičenja. Lazar Dedić, će kao državni prvak u kategoriji do 15 godina učestvovati na na Prvenstvu Evrope u Burgasu u Bigarskoj od 27. do 30.maja. To će Lazaru biti prvi nastup na evropskom prvenstvu.

Kadet Aleksandar Berarov, kao član reprezentacije Srbije, učestvovaće ovog vikenda na tradicionalnom međunarodnom turniru „Kroacija open“ u Zagrebu. Pokaže li se u dobrom svetlu očekuje ga u junu Kadetsko prvenstvu Evrope u Samokovu u Bugarskoj.