(VIDEO) 15. vikend SOS Lige Budućih Šampiona Sombor 2023. – Šampion 2010. godište FK „Radnički 1912“

15.vikend SOS Lige budućih šampiona u Somboru obeležila je prva podela medalja i pobedničkog Pehara. Odigrana je poslednja utakmica u najstarijoj grupi generacije fudbalera rođenih 2010. godine. U ovoj grupi takmičilo se 6 ekipa iz Sombora. FK „Radnički 1912“ imao je dve ekip, A i B isto tako i FK „Internacional“ a tu su bile još ekipe fudbalskih klubova „ŽAK“ i „Spektar“. Pred poslednju utakmicu na vrhu je bila ekipa „Radnički 1912 A“ sa 27 bodova a druga je bila ekipa „Internacional A“ sa 26. Upravo te dve ekipe su se sastale u završnoj utakmici i rešili pitanje Šampiona SOS LBŠ za 2023. godinu.

U veoma uzbudljivoj utakmici, punoj uzbuđenja, do poslednje sekunde susreta, viđeno je dva gola i mnogo propuštenih prilika. Već u 4. minutu povela je ekipa „Radnički 1912“. Upućena je jedna duga lopta pred gol protivnika i napadači u plavim dresovima su reagovali mnogo spretnije nego odbrana u belom i to je 1 : 0 za „Radnički 1912“. I pored nekoliko dobrih prilika za gol sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme. U drugom poluvremenu malo bolje i opasnije izdanje „Internacionala“. U 9. minutu drugog dela golman degažira loptu pred sam gol „Radničkog“ a centarfor „Internacionala“ dovoljno skreće loptu da ona prevari golmama i dolazi do izjednačenja. I ovaj rezultat je odgovarao „plavima“ jer imaju bod više, bitno je bilo samo ne primiti gol do kraja susreta. Poslednja šansa za „Internacional“ na samom kraju utakmice.

Golman pravi grešku i indirektan je udarac pred samim golom „Radnickog“. Svi igrači u golu, plus golman su ipak uspeli da odbrane gol i sudija je odsvirao kraj. Prvi ovogodišnji šampion je „Radnički 1912“.

Ispred domaćina turnira medalje i pehar je podelio Milan Tintor trener FK „Oranž“ . Treće mesto je osvojila ekipa „Spektar“, drugo „Internacional A“ i prvo „Radnički 1912 A“.

Istog dana 18.marta u Balonu „Oranž Arene“ odigrano je još 8 utakmica i viđeno 49 golova. U generaciji 2010. „ „Radnički 1912 B“ izgubio je od „Internacionala B“ sa 0 : 2. U generaciji 2011. „Spektar“ je pobedio „Kordun“ iz Kljajićeva sa 8 : 0 a „Mladost“ iz Apatina ekipu „Radnički 1912“ sa 3 : 2.. U generaciji 2012. „Internacional“ je izgubio od „Hajduka“ iz Stapara sa 2 : 3. U generaciji 2013 viđeno je 3 utakmice. „Mladost“ – „Internacional“ 1 : 1, „Radnički 1912“ – „Oranž“ 8 : 0 i „Spektar B“ – „Spektar A“ 1 : 12.

U nedelju 19 marta na programu je bilo 6 utakmica. Postignuto je 32 gola. Rezultati su bili sledeći : U generaciji 2012. somboraki „ŽAK“ izgubio od ekipe „Mladost B“ iz Apatina 2 : 5 a „Oranž“ od ekipe „Mladost A“ sa 1 : 3. U konkurenciji 2014 „Oranž B“ _ „Spektar “ 2 : 3 i „Radnički 1912 “ _ „Mladost“ 0: 1 dok je u konkurenciji 2015 „Internacional“ pobedio „ŽAK“ sa 3 : 1 a „Radnički 1912“ ekipu „Oranž“ sa 6 : 5.

Sledećeg vikenda sledi nastavak tiurnira i veliko finale u konkurenciji 2011 godište između ekipa „Odžaci“ i „TSC“ iz Bačke Topole.