Uspešni rezultati somborskih mladih rvača i atletičara

RK „Soko“ predstavio se sa osmoricom takmičara na Međunarodnom memorijalnom turniru „Nikola Vukov“ koji je održan za vikend u Senti i u Sombor se vratio sa 7 medalja, 1 zlatnu, 3 srebrne i 3 bronzane. Najsjajniju je osvojio u svojoj kategoriji Luka Zelić, Srebrne medalje zasjale su na grudima Nikole Divjaka, Uroša Grbe i Vasilija Vukelića, a bronzane Novaka Ivankovića, Stefana Grbe i Dušana Nagulova. Na turniru u Senti učestvovalo je preko 200 mladih rvača iz pet zemalja, Mađarska, Rumunija, Slovenija, Slovačka i Srbija.

Prošlog vikenda u Sremskoj Mitrovici u organizaciji Atletskog saveza Vojvodine su održane kvalifikacije Kupa Srbije za mlađe juniore i juniorke (U18). Među učesnicima su bili i atletičari Atletskog kluba „Maraton“. Najuspešnije rezultate ostvarili su Gregor i Manuela Sekulić. Gregor je nastupio u troskoku gde je skokom od 12.50 metara zauzeo četvrto mesto. Ovo je inače i njegov lični rekord u ovoj disciplini. Manuela je uzela učešće u disciplini skok u dalj. Njen najbolji rezultat, ujedno i lični rekord od 5.60m bio je dovoljan za drugo mesto i srebrnu medalju. Finale Kup-a Srbije kalendarom takmičenja održaće se narednog vikenda (23./24.septembra).