Uspešan vikend za somborske rvačke klubove

Seniorska ekipa Gradimira Dedića, potvrdila je dobru formu već početkom aprila kada je u Novom Sadu u prva dva kola Super lige Srbije ostvarena jedna pobeda i jedan nerešen rezultat ali sada je rezultatima u Kanjiži,21.aprila, gde su održana tri kola prolećnog dela Superlige Srbije u rvanju, pomalo i neočekivano, ostvarila još dve pobede i jedan nerešen rezultat i time obezbedila plasman među šest najboljih ekipa u zemlji koje će u međusobnim susretima odlučivati o prvaku. Somborski “sokoli” pobedili su ekipe “Vojvodina” sa 7 : 1 i “Senta” sa 6 : 2 a sa “Radničkim” iz Beograda završili su podelom bodova 4 : 4. Završnica Superlige Srbije je početkom novembra meseca.

A sada o mlađim generacijama somborskih rvača… Državno prvenstvo za mlađe pionire i kadete održano je u Subotici I somborski klubovi “Soko” i “Radnički” su dobili prvake Srbije u ovim uzrastima a ekipno pionirski sastav “Soko” je vicešampion države kod mlađih pionira dok je “Radnički” treća ekipa kod kadeta.

Šampioni Srbije u svojim kategorijama u ekipi “Radnički” postali su, braća Adrian i Kristian Dobi. Adrian je bio najbolji u pionirskoj konkurenciji do 31 kg, dok je stariji brat, kadet Kristian Dobi, domirao među rvačima do 55 kilograma, sa pet ubedljivih pobeda, bez ijednog izgubljenog boda na turniru. Srebrnu medlju na šampionatu osvojio je Nikola Gunj (110 kg) a bronzanu Srđan Todorović (92 kg). Zahvaljujući ovim plasmanima kadetska ekipa “Radnički” je trećeplasirana u ekipnom poretku.

Ekipa je “Soko” je osvojila 8 medalja u Subotici . Najvredniju zlatnu je osvojio Mirko Rkman u kategoriji do 48 kg, treba spomenuti da je Mirko ponovio uspeh od prošle godine. Srebrne su osvojili Mihajlo Pantelinac i Danilo Božin, kolekciju medalja u konkurenciji mlađih pionira upotpunili su Marko Galić i Rade Šumonja osjajanjem trećeg mesta. “Soko” je u ekipnom plasmanu mlađih pionira bio drugi.

Kod kadeta za “Soko” tri bronzane medalje osvojili su Luka Zelić, Stefan Grba i Vasilije Ikić.