Triatlon klub „Sprint“ sa tri medalje započeo novu triatlon sezonu

Triatlon klub „Sprint“ otvorio je prošlog vikenda triatlonsku sezonu na takmičenju u Pančevu, gde je domaćin bio triatlon klub „Tamiš“.

U trci koja je bodovana za Kup Srbije četiri člana somborskog „Sprinta“ takmičilo se na sprint distanci od 750m plivanja, 20km vožnje bicikla i 5km trčanja.

Najbolji od njih bio je Uroš Ivetić koji zauzeo 14. mesto u apsolutnom poretku i 2. mesto u kategoriji starijih juniora. Zorica Milutin i Željko Ivković zauzeli su takođe druga mesta u svojoj starosnoj kategoriji. Već sledeće nedelje na repertoaru je triatlon na Srebrnom jezeru.

Ova godina za Triatlon klub „Sprint“ je jubilarna i u godini kada slavi 10 godina postojanja i organizovanja trka, „Sprint“ je po drugi put dobio poverenje Republičkog triatlon saveza da 10. „SOMBORMAN“, koji će se održati krajem avgusta, bude ujedno bude i Prvenstvo Srbije na sprint distanci.