(VIDEO) Somborski sportski klub „Polet“ organizovao „Polet Kup“ i „Zimske čarolije“

U organizaciji Somborskog sportskog kluba „Polet“ na Gradskom zatvorenom bazenu u Somboru tokom dva dana je za medalje i pehare plivalo preko 200 takmičara iz klubova iz cele Srbije i Mađarske.

Klub “Polet” već dugi niz godina jednog februarskog vikenda tradicionalno organizuje međunarodne plivačke mitinge „Polet Kup“ i „Zimske čarolije“ na kojima okuplja uglavnom najmlađe generacije plivača iz cele Srbije i regiona.

Poslednje dve godine postoje problemi zbog epidemiološke situacije, ali takmičenja se održavaju u skladu sa situacijom. Tako je u subotu 12. februara održan “Polet Kup” koji je okupio 171 takmičara iz 13 plivačkih klubova iz Srbije.

Grad Sombor su na ovom takmičenju kao i na “Zimskim čarolijama predstavljali predstavnici klubova “Polet” i “Sombor”.
Ukupni pobednik na “Polet Kupu” bila je ekipa domaćina, koja je bila i najbrojniija ekipa, “Polet” je osvojio 15 zlatnih,17 srebrnih i 21 bronzanu medalju. Najuspešniji takmičar mitinga bio je Nemanja Bukalov sa osvojenih 5 zlatnih medalja i to 50 kraul, 50 leđno, 50 delfin, 100 delfin i 100 mešovito. Aleksa Duduković je osvojio 4 medalje – zlato na 200 leđno srebra na 50 prsno i 200 leđno i bronzu na 50 delfin.

U nedelju 13. februara u okviru zimskih ”Zimskih čarolija” takmičilo se 107 takmičara iz 8 plivačkih klubova iz Mađarske i Srbije.

“Somborski “Polet” se predstavio uglavnom sa najmlađim članovima za koje je ovo bilo prvo takmičenje i prilika za prve medalje. Do svojih prvih medalja su došli Merei Mark 50 prsno srebro, Kozak Relja 50 prsno bronza, Veselinovic Marko 50leđno bronza i Zarić Lena 50 leđno bronza. Medalje su osvajanje i u štafetama i to dečaci na 4×50 kraul u sastavu Aleksić, Mijić, Malbaša, Vukmirović osvojili su bronza u trci na 4×25 kraul štafeta u sastavu Đurić, Kamber, Bećarević, Veselinović osvajaju zlatnu, a ekipa u sastavu Radaković, Štajner, Merei, Kozak srebrnu medalju.

Spisak ostalih osvajača medalja SSK “Polet”:
Ležaić Laura otvorena kategorija 50 prsno bronza
Varga Zsofia otvorena kategorija 50 prsno zlato,100 mešovito srebro

Banda Srđan 800 kraul zlato,100 kraul srebro,100 mešovito srebro,50 kraul bronza, 200 kraul bronza

Kulić David 50 leđno,100 leđno,200 leđno,200 mešovito zlato, 50 leđno, 200 ledno srebro,100 leđno, 200 mešovito bronza u otvorenoj kategoriji

Zarić Bogdan 200 leđno srebro, 50leđno,100 leđno bronza,200 leđno bronza otvorena kategorija

Munjas Alisa 200 prsno srebro
Oralj Sara 200 leđno zlato,50 kraul, 200kraul, 50 prsno,200 mešovito srebro,100 mešovito bronza
Veselinović Vasilija Ana 200 prsno bronza

Takmičar Plivačkog kluba „Sombor“ Stefan Sekulić u otvorenoj kategoriji bio je prvi u disciplini 200m mešovito, drugi u disciplini 100m delfin i treći u disciplini 100m prsno.

Filip Ćurčić u otvorenoj kategoriji bio je treći u disciplini 50m prsno, a u kategoriji 11-12 godina bio je dva puta prvi u disciplinama 50m i 200m prsno i treći u disciplini 100m prsno. Filip je bio treći najbolji takmičar takmičenja u kategoriji 11-12 godina u zbiru bodova iz 4 isplivane trke. Dunja Peruničić, Aleksandar Grujić, Petar Krstonošić, Strahinja Sekulić, Vukan Pejin i Veljko Iđuški plivali su lične rekorde.

U takmičenjima u nedelju na “Zimskim Čarolijama” takmičar Plivačkog Kluba „Sombor“ Pavle Ćurčić bio je dva puta drugi u disciplinama 50m prsno i 50m delfin.