Somborski plivači osvajali medalje na „Prolećnom Kupu Banata 2023″ u Kikindi

Na Međunarodnom Plivačkom Mitingu „Prolećni Kup Banata 2023“ održanom u nedelju u Kikindi, na bazenu Sportskog Centra „Jezero“, među 309 takmičara iz 21 plivačkog kluba bilo je takmičara Plivačkih klubova “Polet” i “Sombor” iz Sombora.

Plivački klub „Polet“ Sombor predstavljalo je ukupno 18 takmičara i osvojeno je 12 medalja, 2 zlatne , 4 srebrne i 6 bronzanih.
Najuspešnija je bila Laura Ležaić sa 3 medalje: zlatnom na 50m slobodno i 2 srebra 100m prsno i 200m mešovito sve u konkurenciji devojčica do 15.godina. Sara Orelj je u kategoriji 12 godina osvojila zlatnu medalju u disciplini 50m leđno kao i bronzu na 50m delfin. Srebrne medalje osvajaju u disciplini leđno 50m Sara Rkman i David Boca. Bronzane su osvojili Tea Šišljagić, Mihailo Aleksić, Vasilija Ana Veselinović, Miloš Zorić i Dunja Milić.

Takmičar Plivačkog Kluba „Sombor“ Pavle Ćurčić bio je prvi u disciplini 50m prsno dok je njegov brat Filip Ćurčić bio prvi u disciplini 100m prsno. Aleksandar Grujić plivao je lične rekorde ali nije doplivao do medalje.