Omer Ametović najbolji bokser 60. Memorijala “Branko Pešić – Beogradski pobednik”

Bokserski klub „Sombor“ još jednom pokazao da su njegovi takmičari među najboljim bokserima na svim turnirima gde se pojave.

Tako je bilo i na jubilarnom 60. Memorijalu “Branko Pešić – Beogradski pobednik” održanom u Beogradu. Pobednički trofej osvojio je Omer Ametović koji je u svojoj kategoriji (51 kg) u finalu podeljenom odlukom sudija (3:2) pobedio Kazahstanca Zomarta Jeržana. Do pobede u finalu i zlatne medalje stigao je i Milosav Savić, u kategoriji do 86 kg u finalu je savladao boksera iz Španije. Jovan Nikolić inače prošlogodišnji osvajač trofeja „Beogradski pobednik” izgubio je na žalost u finalnom meču od boksera iz Rusije ali je ovaj duel proglašen za najborbeniji par u muškoj konkurenciji.

Na 60. Memorijalu “Branko Pešić – Beogradski pobednik” učestvovalo je oko 200 boksera iz 25 zemalja, među kojima su bili brojni šampioni sa prestižnih međunarodnih turnira, osvajači evropskih i svetskih medalja.

Mlađe generacije Somborskog bokserskog kluba učestvovale su u omladinskim finalima 6. “Greatest Opena” održanog u Lazarevcu. Zlatne medalje u svojim kategorijama su osvojili Dragana Jovanović (54 kg) i Vladimir Beriša ( do 63.5 kg.), dok je Severdžan Gaši (54 kg) osvojio je bronzanu medalju.