Somborski karate klubovi na Kupu Srbije u Čačku

U organizaciji Karate federacije Srbije u Čačku je održan Kup Srbije za poletarce, pionire i nade u katama i borbama, na kojem je bilo predstavnika i 3 kluba iz Sombora. Svi učesnici su plasman na ovo takmičenje ostvarili na takmičenju Kup Vojvodine.

Srebro i dve bronze osvojili su članovi Karate kluba „Dušan Staničkov”. Vicešampion u pojedinačnoj konkurenciji u katama bio je Milan Radmilović Mićko koji je u konkurenciji pionira 2013. godište u klasi D osvojio 2. mesto i srebrnu medalju, dok je Dušan Kubatov takođe u konkurenciji pionira 2013. godište u klasi E pojedinačno u katama osvojio 3. mesto i bronzanu medalju. Treću medalju za najstariji somborski džudo klub i to bronzanu osvojila je Jovana Golubović u konkurenciji nada 2011. godište.Rukovodstvo kluba „Dušan Staničkov” želi da istakne i nastupe Milana Radmilovića i Dušana Kubatova u borbama koji su u izuzetno jakim konnkurencijama u svojim kategorijama osvojili peta mesta.

Karate klub ’’Somborac’’, imao je 8 plasmana za Kup Srbije ,ali nastupilo je samo 4 takmičara, i osvojene su dve medalje. U pionirskoj konkurenciji u disciplini kate pojedinačno bronzanom medaljom okitio se Filip Krizmanić. U pojedinačnom izvođenju kata u kategoriji poletaraca bronzanu medalju osvojio je Ilija Hristov.

Karate klub “Ravangrad” je imao troje kvalifikovanih takmičara na Kupu Srbije. Irina Sekulić, Strahinja Bulović, Boris Bodrožić. Svi su pokazali borbenost i posvećenost u domenu svojih mogućnosti. Irina Sekulić je u kategoriji ženskih nada u katama osvojila bronzanu medalju zlatnog sjaja.