Košarkaški klub „Joker“ sve bliži plasmanu u viši rang takmičenja

Drugom pobedom u Play Offu Druge lige Srbije košarkaši somborskog „Jokera“ su sve bliži ostvarivanju cilja i prelaska u viši rang takmičenja.

Ekipa Nebojše Vagića je posle „Radnika“ iz Surdulice na svom terenu, pobedila kao gost proteklog vikenda, ekipu „Slodes“ iz Beograda rezultatom 65:88. „Jokeri“ su opušteno ušli u ovaj meč, jer se pobeda i očekivala.

Domaći su to iskoristili samo na početku susreta kada su poveli sa 10 : 2, ali ni to nisu uspeli da zadrže jer Krstanović i društvo prvu četvrtinu završavaju sa košem prednosti 18:19 da bi u drugoj četvrtini postavili sve na svoje mesto i dobili je sa 14 koševa razlike i na poluvreme otišli sa rezultatom 27 : 42. Sve ostalo je urađeno rutinski i konačnih 65 : 88 je potvrda stanja na tabeli. Najefikasniji u pobedničnom timu su bili Munižaba i Vukas sa 17 odnosno 15 poena a na visini zadatka su bili i Čelebić i Krstanović sa 13 odnosno 12 datih koševa.

Posle dva kola „Radnički“ i „Joker“ su vodeći dvojac na tabeli sa 15 odnosno 14 bodova. Treći je „Borac“ iz Zemuna sa 13. Za „Joker“ sledi vikend pauza i 25.februara derbi susret sa ekipom iz Zemuna.