Kajak klub “Dunav” iz Bezdana najbolji na regati u Apatinu

Tradicionalna kajakaška regata “Kup Panonije” okupila je ove godine u rukavcu kod restorana “Plava ruža” u Apatinu 12 klubova iz Bezdana, Sombora, Kanjiže, Novog Kneževca, Sente, Bačke Palanke, Novog Sada, Sremskih Karlovaca i Višnjićeva. U subotu 27.maja veslalo je približno 200 takmičara koji su se takmičili u u svim uzrasnim kategorijama. U ekipnom plasmanu najuspešniji je bio Kajak klub “Dunav” iz Bezdana, drugi su bili kajakaši “Tarket”-a iz Bačke Palanke, a treći “Limana” iz Novog Sada.

U pobedničkoj ekipi zlatne medalje u svojim trkama osvojili su u MK 1 : Mihajlo Dadić, Anja Loknar, Leona Kiš, Vuk Perović, Žofi Horvat, Lea Rica i Oliver Bezdan konkurenciji parova MK 2 Oliver Bezdan/Daniel Kantor, Sebastian Štaub/Luka Kolar, Mihaela Maria Horvat/Kinga Panda, Leona Kiš/Mihaela Maria Horvat, Vuk Perović/Vladimir Čapo, Lea Rica/Emina Bojić i Žofi Horvat/Vuk Perović. Srebrne medalje osvojili su u MK1 : Adrijan Nikolić, Dženifer Bošnjak, Emina Bojić, Andrija Perović, Daniel Kantor, i u MK 2 Vukašin Kovačević/David Bojić odnosno Sebastian Štaub/Anja Loknar. Bronzane medalje osvojili su u MK 1 : Mihaela Maria Horvat, Vladimir Čapo i MK 2 par Ognjen Maksimović/Aleksa Breberina.

Ovoga puta bez plasmana su ostali Levente Kevago koji je zauzeo peto mesto, te Andrea Fica koja je bila šesta.