Fudbalske ekipe Vojvođanske i Područne lige igrale redovna kola za vreme uskršnjih praznika

Na veliku subotu u Vojvođanskom fudbalskom severnom rangu igrao se opštinski derbi na Gradskom stadionu u Somboru. Sastale su se prvoplasirana ekipa „Sloga“ i kao domaćin poslednja ekipa na tabeli „Ravangrad 2018“. Obe ekipe su prošlo kolo zabeležile visoke pobede i sa pravom se očekivala dobra fudbalska predstava, a tako je i bilo. Publika je to i videla posle dužeg vremena na Gradskom stadionu. Kada se tome doda i pobeda od 4 : 1 nad ekipom koja je skoro već viđeni srpskoligaš, zadovoljstvo domaćih navijača je još veće.

Počelo je sa dve stative u jednom napadu za goste, ali uz malo sreće golman Pehilj je ostao nesavladan. Otvoreno je bilo na obe strane i prvi gol postižu domaći. U 24.minutu posle brze kontre, brži od odbrane gostiju je Đorđe Lazić i to je 1 : 0 za domaće. Ipak nije prošlo ni 10 minuta Antunić na sličan način poravnava rezultat. Iako je bilo šansi za promene sa tim rezultatom se otišlo na odmor. U drugom delu ponovo ekipe raspoložene, ali mora se priznati da je ove subote, ekipa sa dna tabele bila agilnija i opasnija od lidera na tabeli. Da li je goste uspavala malo praznična atmosfera ili iznenadio raspoloženi proivnik ali igrači u crvenim dresovima su često bili pred njihovim golom. U 58.minutu opasan napad sa desne strane je zaustavljen nedozvoljenim startom i sasvim opravdano dosuđen je penal za domaćina. Realizuje ga Slobodan Bojić. Velika radost domaćih igrača dala je adrenalina svima i prvi napad posle kretanja sa centra se prekida i ponovo sledi brza kontra sa desne strane, loptu na tacni je dobio Kaluđerović i hladnokrvno je prosledio u mrežu i domaći su poveli sa 3 : 1.Dobra igra tokom cele utakmica je krunisana i 4 golom za „Ravangrad“ Alekse Sapžničenka u 85.minutu. Ekipa koju sada vodi bivši trener „Sloge“ Igor Vidaković je tako lupila packu favorizovanoj ekipi iz Čonoplje i sa dve pobede u nizu sada je prepustila dno tabele ekipi „Đurđin“.
Drugi vojvođanski ligaš somborske opštine ekipa „Hajduk“ je u nedelju dočekala na svom stadionu ekipu „Mladost“ iz Turije i razočarala svo je navijače. Utakmica je izgubljena rezultatom 1 : 2. U prvom poluvremenu veliki broj publike koji je došao na praznik na stadion video je jednu lošu utakmicu, bez pravih šansi i prilika za gol. Igra puna grešaka , posebno kod domaće ekipe. U drugom poluvremenu je ipak bolje počelo, domaći malo aktivniji, stvaraju šanse i više su pred golom protivnika i rezultat svega je gol Bojana Erdeia u 61 minutu. Posle izvedenog kornera na prvu statitivu, najbolje se snalazi Erdei i dovodi domaće u vođstvo. Očekivalo se da će to da pokrene još više domaćine,ali samo par minuta kasnije gosti posle brze kontre izjednačuju a posle greške mladog golmana golom Vuka Ćulibrka u 75 minutu i dolaze do prednosti od 1 : 2. Takav rezultat ostaje do kraja i gosti sasvim zasluženo odnose važne bodove u Turiju.

U ostalim susretima 26. kola postignuti su sledeći rezultati:

U Apatinu „Mladost APA“ pobedila „Đurđin“ 2 : 0, u Gajdobri „Hercegovac“ pobedio „Bajšu“ 3 : 2 a istim rezultatom i u Bačkom Gradištu „Vojvodina“ pobedila „Bačku 1901“, u Bačkom Petrovcu „Mladost“ pobedila ekipu „Vrbas“ 2 : 1, a u Zmajevu „Obilić“ bolji od ekipe „Solunac“ rezultat 3 : 2 i u Bajmoku „Radnički 1905“ savladao „Preporod“ sa 2 : 0. Prve dve ekippe na tabeli su doživele poraze ali su zadržale svoje prednosti, dok je „Bajša“ zbog poraza pala na 5. mesto a četvrti je „Obilić“. „Hajduk“ posle poraza u Staparu pao stepenicu niže i sad je 7. „Ravangrad 2018“ je iznenađujućom pobedom nad liderom prvenstva, prepustio fenjer ekipi „Đurđin“ pa je sada 15 sa 21 bodom.

U okviru 25 kola PFL prazničnog vikenda ostvareni su sledeći rezultati u Karavukovu „Polet“ pobedio lidera na tabeli ekipu “Kulpin“ sa 2 : 1 , u Čelarevu „ČSK“ „BSK“ 3 : 1, u Gložanima „Budućnost“ somborski „ŽAK“ 2 : 1, u Paragama „Budućnost“ „Lipar“ 6 : 0, u Kuli goleada „Kula“ „Radnički 1918“, 5 : 3 u Obrovcu „Borac 46“ „Krila Krajine“ 2 : 1, u Ruskom Krsturu „Rusin“ „Soko“ 4 : 2 i u Mladenovu „Budućnost“ i „Crvenka“ 1 . 2. Na tabeli u vrhu došlo do promene , sada je prva „Budućnost“ iz Gložana sa 61 bodom a „Kulpin“ drugi sa bodom manje, dok je „Budućnost“ Parage treća sa 58. Somborski „ŽAK“ je i pored poraza ostao 5. na tabeli. Na začelju bez promena.