„Dalmatinac“ pobedio u Riđici – „Sombor“ poražen u Rumi

U 18. kolu Druge lige Sever u rukometu somborski rukometni klubovi nastavili po starom – „Sombor“ gubi, „Dalmatinac“ pobeđuje. Podsetimo u prošlom 17. kolu u međusobnom susretu u Somboru odigrali su nerešeno.

„Dalmatinac“ koji je 5. na tabeli igrao je u Riđici i očekivano pobedio ekipu „Budućnost“ iz Alibunara rezultatom 38 : 25 ( 19 : 12 ) . Ekipa Miroslava Veselinovića ne zna za poraz već šestu utakmicu za redom. Posebno je ovog vikenda bio raspoložen Strahinja Ležajić koji je postigao 14 pogodaka. Gosti su držali rezultatski priključak do 20 minuta i tada su stali i nisu postigli ni jedan gol u poslednjih 10 minuta. To ih je koštalo visok poraza.

„Sombor“ je gostovao u Rumi istoimenoj ekipi i doživeo još jedan poraz rezultatom 35:30 (16:15). Najmlađi tim lige parirao je domaćinu do 50 minuta i držao rezultatski priključak ali u poslednjih 10 minuta iskustvo domaćih i naravno domaći teren donose prednost i pobedu od 5 golova razlike. U ekipi Damira Dunklera istakli su se Miloš Braun i Veljko Pavlović sa 7 i Luka Jokić sa 6 postignutih pogodaka.

„Sombor“ je i dalje poslednji na tabeli Druge lige Sever sa 6 bodova što je 4 manje od ekipe „Putinci“ a „Dalmatinac“ je peti sa 21 bodom. Ispred su kao prva ekipa „Crvena Zvezda“ Mokrin sa 35, „Dinamo“ Pančevo sa 28, „ŽSK 1996“ Žabalj sa 27 i „PIK Prigrevica“ sa 24 boda.

„Sombor“ sledeće kolo u subotu 25.marta igra sa ekipom „ Dolovo“ koja je 11. na tabeli i kao somborci nalazi se u crnoj seriji, bez boda su već 9 susreta u nizu. Prava prilika za prvu pobedu u drugom delu takmičenja i osvajanje važnih bodove za domaćina. Treba im pružiti podršku, meč u Mostongi zakazan je 20 časova. „Dalmatinac“ u 19.kolu gostuje u Crepaji istoimenoj ekipi koja je 10 na tabeli.