Bokser Jovan Nikolić, u dresu reprezentacije, osvojio titulu prvaka Evrope

Mladi srpski bokser Jovan Nikolić osvojio je titulu prvaka Evrope, pošto je u finalu šampionata u Beogradu, u kategoriji do 71 kg, savladao Gruzijca Eškerhana Madijeva odlukom sudija 4:1.

Jovan je u izvanrednoj borbi, prvu rundu izgubio po ocenama sudija 3 : 2, posle druge kod četvorice arbitara rezultat bio nerešen, dok je peti minimalnu prednost dao bokseru iz Gruzije, ali u trećoj preokret Nikolić dobija rundu odlukom svih 5 sudija a time i zlatnu Evropsku medalju.

Od 3 srpska boksera u noći muških finala dvojica su izgubila. Srebrne su osvojili Rastko Simić u kategoriji do 80 kg, šampion je bokser iz Hrvatske i Dušan Veletić, u kategoriji +92 kg, koji je u finalu poražen od boksera iz Španije.

Srpski muški tim na ovom šampionatu osvojio je i šest bronzi – Rade Joksimović, Omer Ametović, Almir Memić, Vahid Abasov, Veljko Ražnatović i Sadam Magomedov.

Nezaboravimo i žensku reprezentaciju Srbije koja je ostvarila istorijski uspeh – 3 zlatne medalje Sara Ćirković, Natalija Šadrina i Kristina Kaluhova, zatim jedna srebrna Nađ Varga i sedam bronzanih. Deo tog uspeha su bile dve takmičarke BK „Sombor“ Dragana Jovanović i Sara Miljković koje su osvojile su bronzane medalje.Uz sve to za najbolju bokserku Evrope proglašena je Sara Ćirković.