(VIDEO) Biciklistički klub „S Team“ u 2021. godini

Iz godine u godinu Biciklistički klub „S Team“ donosi u naš grad gomile medalja sa biciklističkih staza pa je tako bilo i ove godine. Podsetićemo se samo nekih. Počnimo od nastupa na međunarodnim trkama:

VELO ALANYA Turska – juniorima Mihajlu Stoliću i Nemanji Marković ovo je bila prva UCI trka. Mihajlo je osvojio 3. mesto na hronometru i 2. mesto u generalnom plasmanu.

GRAND PRIX WEST BOHEMIA Češka – Somborski klub predstavljali su Igor Nadoveza i Mihajlo Stolić.

PARIS-ROUBE Francuska – Mihajlo Stolić vozio u dresu belgijskog razvojnog tima „Cannibal Team“, nažalost ispraćen lošim vremenom i mehaničkim problemima nije završio trku, ali je stekao ogromno iskustvo.

VOJVODINA RACE Srbija – učestvovali su kadeti Dušan Stanić i Miloš Vasović, kao i juniori Igor Nadoveza i Mihajlo Stolić. Trka je završena Stolićevim drugim mestom u generalnom plasmanu, kao i zelenom majicom za najboljeg sprintera.

MTB Evropsko prvenstvo Srbija – Bojane Vujasinović debitovala je na evropskim prvenstvima i zauzela je 49. mesto. Ovom vožnjom postala je 4. član „S Teama“ tima kao učesnik kontinentalnih prvenstava do sada.

Evropsko prvenstvo Italija – Mihajlo Stolić debitovao je kao deo nacionalnog tima na Evropskom prvenstvu u drumskom biciklizmu, zauzeo je 40. mesto na hronometru, a drumsku trku nije završio, bili su zadovoljni za prvi nastup na ovom nivou takmičenja kao i susret licem u lice sa svakim detaljem koji profesionalni vrh sadrži.

Zvaršimo sa nastupima na Državnim prvenstvima na kojima „S Team“ osvaja 5 zlatnih, 1 srebrnu i 5 bronzanih medalja dok je na trkama za Kup Srbije u 2021. godini osvajano 10 zlatnih, 10 srebrenih i 7 bronzanih medalja.